REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Transmisje meczów na stronach Canal+ Sport? Wreszcie ktoś to zrobił odpowiednio dobrze, czyli… jak piraci

Od niedawna Canal+ Sport promuje możliwość oglądania transmisji meczów na żywo w internecie. Zmuszony sytuacją, w ostatni weekend wypróbowałem tę ofertę i… jestem zbudowany - ktoś w końcu zrobił legalne transmisje tak jak należy, czyli tak jak od lat robią to piraci.

29.09.2014
17:58
Transmisje meczów na stronach Canal+ Sport? Wreszcie ktoś to zrobił odpowiednio dobrze, czyli… jak piraci
REKLAMA
102 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wiem, że polska piłka ligowa to - przywołując słowa klasyka - ch.., dupa i kamieni kupa, ale lubię i już, szczególnie gdy w kalendarzu widzę mecze typu: Legia - Lech, czy Cracovia - Wisła. Najczęściej potem się rozczarowuję, jak chociażby wczoraj poziomem tego drugiego meczu, ale i tak oglądam, i oglądać będę.

Zazwyczaj oglądam w telewizorze i są to dziś jedyne rzeczy, które w ogóle w nim oglądam, jednak w ostatni weekend najpierw do telewizora nie udało mi się dopchać ze względu na silną rodzinną opozycję, a następnie przebywałem poza miejscem zamieszkania.

Kontekst do wypróbowania oferty strony canalplussport.pl był więc idealny.

Serwis dostępny jest oczywiście jedynie dla abonentów nc+ z wykupionym abonamentem na treści sportowe w Canal+ Sport. Można również pobrać aplikację na urządzenia z Androidem. Co ciekawe, na iOS, na którym zazwyczaj takie usługi pojawiają się jako pierwsze aplikacji jeszcze nie ma, podobnie zresztą jak na Windows Phone, choć do tego ostatniego zdążyliśmy się już - niestety - przyzwyczaić.

Rejestracja w serwisie jest dość skomplikowana. Potrzeba bowiem zarówno numeru abonenta (lub numeru umowy), których nigdy nie ma pod ręką, PESEL lub NIP i adres e-mail. To chyba najbardziej skomplikowana rejestracja jaką znam, ale…

… gdy już się uda przejść ten żmudny etap, to dostajemy się do bardzo przyjemnego serwisu.

CanalPlusSport – online, 1

Przypomina on to, co oferują nielegalni dostawcy streamów sportowych, oczywiście bez zyliona wyskakujących pop-upów z reklamami. Jest więc jedno okno do włączania transmisji i tyle - bez zbędnych upiększaczy, bez niepotrzebnych rozpraszaczy.

Jakość transmisji - bardzo dobra, choć w niezbyt lubianej przez użytkowników internetu technologii Silverlight (dlatego pewnie nie ma aplikacji iOS). Podobnie jak usługi dodatkowe w postaci podstawowych informacji statystycznych dotyczących meczu uaktualnianych na bieżąco. Można też sprawdzić wyniki meczów polskiej Ekstraklasy na żywo, oraz aktualną tabelę z uwzględnieniem wyników na żywo.

Online oglądałem mecz Legia - Lech i stream nie zawiesił się ani razu. Oczywiście trudno to przyrównywać do oceny jakości transmisji Ligii Mistrzów w Onecie, które ogląda zapewne znacznie więcej osób, ale mimo wszystko warto to docenić - jakość streamu jest wzorowa.

Nieco gorzej działa aplikacja na Androida. Ta podczas transmisji meczu Cracovia - Wisła potrafiła się kilka razy przyciąć, raz nawet doprowadzając do zawieszenia się całej aplikacji, której pomógł jedynie szybki softowy kill.

CanalPlusSport – appka, 2

Wybaczam to jednak, bo sama usługa jest świetna, szczególnie że podczas oglądania meczów przed telewizorem zawsze mam wrażenie marnowania czasu, a oglądając na komputerze, czy na smartfonie, przy okazji coś tam innego sobie dłubię.

Tak, to właśnie przyszłość telewizji - filmy, seriale i sport na żywo na urządzeniu, które aktualnie jest w twoim pobliżu. Ileż to razy kląłem na to, że nie jestem w weekend wstanie obejrzeć meczu, bo nie było mnie akurat w domu (wiadomo, w weekend to często żona wygoni gdzieś na zewnątrz…), a płacić abonament trzeba. Teraz mogę oglądać mecze nie martwiąc się o to, gdzie akurat przebywam.

REKLAMA

Niech jeszcze Canal+ Sport włączy transmisje online innych lig, w tym mojej ukochanej angielskiej, to w ogóle telewizora nie będę włączał.

I oto chodzi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA