REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Gdyby Windows tak wyglądał...

27.02.2012
15:18
Gdyby Windows tak wyglądał…
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Gdyby Windows wyglądał jak na poniższych zrzutach ekranu to zdecydowanie popularniejszym systemem operacyjnym. Przynajmniej taki wniosek można wyciągnąć na podstawie moich odbserwacji na Twitterze i Facebooku. Wielka fascynacja projektem przygotowanym przez anonimowanego grafika opublikowana na The Verge wzbudziła olbrzymią sensację.

Czy słusznie?

Jeżeli spojrzeć z perspektywy doświadczonych użytkowników systemów operacyjnych, aplikacji czy internetu w ogóle to owszem. Nowy wygląd może oczarować, mógłby sprawić, że miliony użytkowników z nieskrywaną przyjemnością wróciło do korzystania z Windowsa, lub przesiadło się w mgnieniu oka z apple’owego OS’a na microsoftowe okienka.

Ale co w przypadku użytkowników, wśród których system operacyjny Windows jest najpopularniejszy? W przytłaczającej większości są to użytkownicy, którzy samodzielnie nie potrafią zmienić rozdzielczości ekranu swojego komputera. Czy aż tak daleko idące zmiany graficzne nie okazałyby się dla nich zbyt gwałtowne, nienaturalne, po prostu złe? W kilka chwil straciliby cały komfort z korzystania z systemu, który znają od lat. Niektórzy pamiętają jeszcze Windowsa XP, inni z powodzeniem korzystają z nienawidzonej dziś przez tysiące użytkowników Visty.

Na widok tych jakże ładnych ekranów dziesiątki osób jednym głosem powiedziało – niech Microsoft zatrudni twórcę tego projektu! Chcemy, by Windows właśnie tak wyglądał.

Nie ukrywam, że też bym tego chciał, ale wiem, że nim taka zmiana nastąpi musi minąć przynajmniej kilka lat, by użytkownicy obecnych wersji Windowsa wyszli z jaskini i zrozumieli, że zmiany są dobre i konieczne. Zanim to jednak nastąpi miliony użytkowników ani myślą zmieniać w wyglądzie swojego systemu więcej niż tapetę w tle, czy kolor systemowych okienek.

Tymczasem, warto rozpłynąć się w zachwytach nad widokami opublikowanymi na TheVerge

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA