1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Robisz startup? Oto wydarzenia z października, w których musisz wziąć udział!

Jeżeli prowadzisz własny startup i potrzebujesz promocji, to nie ma nic lepszego jak uczestniczenie w branżowych wydarzeniach i promocja swojego projektu w ramach networkingu. To jeden z ważnych powodów, dla których warto jeździć po kraju niczym Donald Tusk i przekonywać innych do swojej racji. Bo moja racja jest najmojsza!

Drugim, niezwykle ważnym powodem jest to, że dzięki uczestnictwu w takich wydarzeniach w łatwy sposób możesz wkręcić się w kółeczko wzajemnej adoracji, które z pewnością będzie w stanie ci pomóc, ale… No właśnie, zawsze jest jakieś “ale”. Pamiętaj, że największy sukces nie rodzi się kuluarach sal konferencyjnych, ale w wyniku ciężkiej pracy i godzin spędzonych na realizacji kolejnych zadań. Networking to miła odskocznia od codzienności, ale nie jest i nie powinna być podstawą tworzenia twojego biznesu.

Gdzie warto być w październiku?

28-30 października odbędzie się polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Podczas weekendowych warsztatów będą miały szansę powstać nowe startupy, które dzięki wsparciu międzynarodowych mentorów mogą odnieść globalny sukces.

Celem Startup Weekend jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów –
programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie, co rynek myśli o naszym projekcie. Dlaczego warto być w Szczecinie? W przeciwieństwie do Warszawy, Poznania czy innych miast w Polsce, Szczecin jest o wiele “świeższym” miastem. Dodatkowo wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator czy Alex Farcet ze Startupbootcamp.

Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami chcemy pokazać że tworząc startup w internecie
już na początku warto myśleć globalnie. Polscy programiści są bardzo cenieni na świecie, a w
Berlinie działa wielu kreatywnych ludzi. Podczas Startup Weekend chcemy połączyć takie osoby, aby wspólnie stworzyły nowe projekty na miarę Facebooka – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Organizatorzy przewidują około 100 uczestników, głównie z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startup Bootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Dodatkowo dla naszych czytelników mamy specjalną zniżkę. (Kod: SWSPIDER, upoważnia do zniżki w wysokości 20%).

Startup Weekend Poznań, 7-9 października

Czekają ostatnie miejsca na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił
podczas Poznań Startup Weekendu w dniach 7-9 października, organizowanego przez Fundację Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest.

Dlaczego warto pojawić się w Poznaniu? Wrażenie robi lista jurorów i mentorów, którzy będą dzielić się swoim know-how z uczestnikami. Będą to m.in.: Rafał Han – prezes HanBright (VC z Krakowa), Bartek Gola, partner SpeedUP VC, Michał Brański, założyciel o2, również inwestor, Krzysztof Kowalczyk – prezes HardGama (VC z Warszawa), Piotr Ratajczyk, Akademia Ekonomiczna Poznań, Wojciech Przyłecki – prezes INQBE, Marek Kapturkiewicz, InovationNest (VC z Krakowa), Radosław Tadajewski prezes Trinity Capiral oraz Tomasz Czapliński prezes LMS Invest (VC z Poznania), Paweł Tkaczyk-blogger, autor książek, specjalista od marki i rywalizacji, Marcin Kaszyński-twórca oprogramowania, przedsiębiorca i nauczyciel, Marcin Jagodziński- blogger, przedsiębiorca, twórca butik.pl , blip.pl i innych, Zbigniew Sobiecki – weteran branży IT i telekomunikacyjnej, Marek Przystaś – przedsiebiorca, który działa aktywnie na rzecz zwiększenia produktywności, Michał Samojlik – przedsiębiorca i pomysłodawca, prowadzi MamStartup.pl. Paweł Sołyga były pracownik Google, Gadu-Gadu a obecnie Allegro.

Jestem przekonany, że taki skład jury oraz mentorów gwarantuje uczestnikom dostęp do know-how wysokiej klasy i to na wielu poziomach. Na co dzień często konkurujemy ze sobą, a tutaj łączymy siły, by razem wspierać i budować polską przedsiębiorczość w zakresie nowych technologii – mówi Bartek Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator.

Zanim jednak jedno i drugie jury będzie miało dużo pracy, uczestnicy Poznań Startup Weekendu
będą mogli skorzystać także z wielu atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie wykład znanej w Europie i nie tylko Arlette Bentzen, Chief Happinness Officer, która prowadzi projekt „The Happines at Work” (w Polsce będzie po raz pierwszy). Prezentacja Arlette podczas Poznań Startup Weekend pokaże uczestnikom dlaczego szczęście w pracy jest takie ważne i jak je osiągnąć.

Więcej informacji: poznan.startupweekend.org

Netia – Biznes to Rozmowy, 6 października

Kongres Netii to okazja do spotkania, wysłuchania i dyskusji z prelegentami, którzy odnieśli sukces w biznesie i dzielą się swoimi doświadczeniami. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się m.in. przedstawiciele firm Alcatel-Lucent, Broadsoft, Ericsson, Microsoft, Polcom i Raiffeisen Bank.

Gościem specjalnym III kongresu Biznes to Rozmowy jest Randi Zuckerberg – była dyrektor marketingu w Facebooku.

Startup Fest 2011, 13 października

Jeżeli lubisz patrzeć na branżowe macanie się po majciochach to Startup Fest jest dla ciebie.

Podczas festiwalu prezentują się autorzy najciekawszych pomysłów na biznes w branży internetowej, wyłonieni przez jury na podstawie wcześniejszych zgłoszeń. Zwycięski startup otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł oraz kampanię reklamową w Internecie o wartości 100 tys. zł. Fundatorem nagrody jest Agora.

Podczas Startup Fest każdy uczestnik konkursu może skonsultować swój projekt z mentorami, składającymi się z przedstawicieli różnych podmiotów z branży internetowej. Mentorzy również pełnią rolę jury, które wyłoni najlepszy startup.

E-nnovation 2011, 10 października

E-nnovation to dwudniowa konferencja skupiona przede wszystkim na zagadnieniach związanych z e-commerce.

Na spotkaniu będzie można wysłuchać prelekcji ekspertów takich jak Alex Barrera, Kamil Brzeziński, Eric Ly, Paul Papadimitriou, Tomasz Drożdżyński, Marius Ghenea czy Jean-Paul Schmetz. Oprócz tego, odbędą się otwarte panele dyskusyjne. Konferencja połączona jest z konkursem dla startupów.