Tech

Koniec Papermasteraty

Koniec sprawy Marka Papermastera, którego Steve Jobs upatrzył sobie na następcę Tony’ego Fadella nazywanego ojcem iPoda. Wczoraj IBM poinformowało w oficjalnej informacji prasowej, że spór prawny z byłym pracownikiem został zakończony.

W wyniku porozumienia sądowego Mark Papermaster będzie mógł objąć stanowisko wiceprezesa Apple 24 kwietnia 2009 roku, czyli pół roku po rozstaniu z IBM. To o 6 miesięcy szybciej niż zapisane było w umowie o zakazie pracy w konkurencji, którą były pracownik IBM podpisał w 2006 roku. Papermaster zgodził się jednak dochować wszelkich tajemnic korporacyjnych IBM zarówno teraz, jak i po objęciu stanowiska w Apple.

Przypomnijmy bieg wydarzeń w tej sprawie:
– w październiku 2008 roku Papermaster składa wymówienie pracy w IBM informując, że dostał propozycję od Apple;
– 22 października 2008 roku: IBM składa pozew do sądu w Nowym Jorku, w którym domaga się zakazu pracy Papermastera w Apple;
– początek listopada 2008: z Apple odchodzi Tony Fadell, którego miejsce ma zająć Mark Papermaster z IBM;
– 8 listopad 2008 roku: sąd przyznaje rację IBM i zakazuje Papermasterowi pracy w Apple. Jednocześnie sąd wyznaczył kolejne terminy rozpraw.
– tydzień później prawnicy Papermastera występują z kontratakiem żądając od IBM zapłaty 3 miliony dolarów odszkodowania; sąd każe IBM przygotować pieniądze na poczet ewentualnej zapłaty

Po dwóch miesiącach ciszy w tej sprawie wczorajsza informacja prasowa IBM kończy konflikt. Spekuluje się, że zatrudnienie Marka Papermastera w Apple ma związek z zakupem firmy PA Semi, która specjalizuje się w przygotowaniu miniaturowych procesorów. Paparmaster ma ponoć nadzorować proces wdrażania tychże procesorów w iPhone’ach i iPodach przyszłych generacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst