Sprzedaj szybko, bezboleśnie i... online. Jak bezstresowo sprzedać mieszkanie w 2024 roku?

Lokowanie produktu: Gethome

Marzysz o szybkiej i bezbolesnej sprzedaży mieszkania? W 2024 r. to prostsze niż Ci się wydaje. Z pomocą technologii i nowoczesnych narzędzi online pozbędziesz się uciążliwych obowiązków, oszczędzając czas i nerwy.

08.03.2024 08.00
Sprzedaj szybko, bezboleśnie i... online. Jak bezstresowo sprzedać mieszkanie w 2024 roku?

Sprzedaż mieszkania to ważna decyzja, a wybór odpowiedniego podejścia może wpłynąć na efektywność transakcji. W dzisiejszym artykule odkryjemy, jak bezstresowo sprzedać swoje mieszkanie online, wykorzystując inteligentne narzędzia oraz zaufane strony. Przyjrzymy się problemom, jakie mogą się pojawić, oraz podpowiemy, jak im zaradzić.

Problem z dotarciem do odbiorców? Żaden problem!

Gdy zapadnie już decyzja o sprzedaży mieszkania, najważniejszą sprawą będzie znalezienie kupca. Sprzedając mieszkanie online, często napotykamy na problem dotarcia do odpowiednich odbiorców. W morzu ogłoszeń trudno wyróżnić się i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dlatego powinniśmy przede wszystkim poszukać platformy, gdzie znajdziemy najwięcej ogłoszeń. To gwarantuje nam, że miejsce takie odwiedza również najwięcej osób poszukujących własnego mieszkania.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z nieruchomościowych marketplace`ów, takich jak GetHome.pl. To miejsce, gdzie Twoje ogłoszenie trafi do szerokiego grona zainteresowanych w całej Polsce. Dzięki temu masz większą szansę na dotarcie do potencjalnych nabywców, którzy aktywnie przeglądają oferty online.

GetHome.pl to potężna platforma, która błyskawicznie wyświetli Twoją ofertę tysiącom potencjalnych kupców. Własne ogłoszenie o sprzedaży mieszkania możesz dodać w serwisie samodzielnie pod adresem: gethome.pl/oferta/dodaj. Jeśli jesteś osobą prywatną to ogłoszenie zamieścisz tam bezpłatnie.

GetHome.pl to portal nieruchomości z ofertami mieszkań, domów i działek na sprzedaż i wynajem. Serwis prezentuje oferty z rynku pierwotnego i wtórnego, umożliwiając bezpośredni kontakt z deweloperami i biurami nieruchomości. Portal zawiera też wiele artykułów i porad na temat rynku nieruchomości, a także aktualne promocje i oferty dla inwestorów. Jest w czym wybierać, bo gethome.pl oferuje 79 151 mieszkań na sprzedaż i ma 18 172 oferty z domami na sprzedaż [stan na marzec 2024 r.].

Jeśli interesują Was tylko i wyłącznie nowe mieszkania, to skorzystajcie z serwisu Rynekpierwotny.pl. To największa w Polsce strona nieruchomości, na której znajdziesz oferty nowych mieszkań i domów. Z serwisem współpracuje 85 proc. deweloperów w Polsce.

Rynekpierwotny.pl umożliwia porównanie cen, warunków i opinii o poszczególnych ofertach. Ponadto zawiera wiele artykułów i porad na temat rynku nieruchomości, a także aktualne promocje i oferty dla inwestorów. Rynekpierwotny.pl to serwis, który może pomóc w znalezieniu wymarzonego mieszkania lub domu. Znajdziecie tam oferty z całej Polski: od morza do Śląska. Znajdziecie tam mieszkanie na sprzedaż Gdynia w cenie od 7398 zł/m2, mieszkanie na sprzedaż Gdańsk w cenie od 7049 zł/m2 czy mieszkania Katowice w cenie od 5705 zł/m2 [stan na marzec 2024 r.].

Sprzedaż mieszkania online to nie tylko wygoda, ale i realne korzyści:

  • Szybciej znajdziesz kupca: Platformy online docierają do szerokiego grona odbiorców, co oznacza, że Twoje mieszkanie może zostać sprzedane w mgnieniu oka.
  • Oszczędzasz czas i pieniądze: Nie musisz tracić czasu na tradycyjne formy reklamy.
  • Masz pełną kontrolę: Samodzielnie ustalasz cenę i warunki sprzedaży, a także masz dostęp do statystyk i analiz.

Organizacja spotkań? Skorzystaj z narzędzi online

Sprzedając mieszkanie musisz liczyć się z tym, że będzie je chciało obejrzeć wielu kupujących. To wiąże się z organizacją spotkań na określone godziny. Szybko może skończyć się karteczek. Zapomnij jednak o skomplikowanych harmonogramach. Dzięki narzędziom online łatwo ustalisz dogodny termin i unikniesz zbędnych komplikacji.

Wykorzystaj Google Spreadsheets, aby zorganizować spotkania z potencjalnymi klientami. Z pomocą Google Spreadsheets z łatwością uporządkujesz kalendarz i zaplanujesz wizyty. To proste narzędzie, które do wykorzystania nie wymaga żadnej tajemnej wiedzy. Znajdziesz tam arkusz, w którym zapiszesz daty i godziny spotkań z potencjalnymi klientami. Dzięki temu unikniesz konfliktów terminów i zaplanujesz spotkania efektywnie.

Równie prosty jest Microsoft OneNote. To narzędzie do notatek, które może pomóc w organizacji spotkań. Możesz w nim tworzyć proste notatki na temat każdego spotkania. Zapiszesz w nich ważne informacje, pytania klientów i ustalenia. Dzięki temu będziesz miał wszystkie dane w jednym miejscu.

Jeśli lubisz przesuwać kafelki na ekranie smartfona czy komputera spróbować możesz aplikacji Trello. Można tam łatwo grupować zadania i terminy, przesuwając notatki do wybranej przez nas kolumny, którą można dowolnie nazwać (np. poniedziałek, wtorek itp.). To bardzo wygodne narzędzie, które naprawdę potrafi pomóc w organizacji pracy.

Wszystkie te narzędzia są dostępne online, co ułatwia współpracę i planowanie zajęć. Wybierz to, które najlepiej odpowiada twoim potrzebom i zacznij efektywnie zarządzać spotkaniami w procesie sprzedaży mieszkania.

Problem z komunikacją? Nie ma problemu

Uwaga, to być może jedna z najważniejszych rzecz, które powinniście zrobić. Komunikacja z klientami to podstawa i jeden z najwrażliwszych momentów sprzedaży nieruchomości.

Przede wszystkim powinniście zadbać o dedykowany numer telefonu. Wystarczy, że kupicie dowolny starter. Większość smartfonów ma teraz możliwość wykorzystania dwóch kart SIM. Zawsze też można skorzystać ze starszej, awaryjnej komórki.

Taki dedykowany numer telefonu do kontaktu z klientami pozwoli Ci zachować prywatność także po zakończeniu procesu sprzedaży. To wygodny sposób, który nie wiąże się z wysokimi kosztami. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić, jak długo aktywy jest wykupiony numer. Najprawdopodobniej będzie potrzeba wykupienia doładowania konta na miesiąc lub dłużej, co pozwoli na dłuższe korzystanie z karty SIM.

Dedykowany numer telefonu to czasem może być zbyt mało. Są godziny, w których nie będziemy mogli odpowiedzieć na pytania, a klienci dzwonią o różnych porach. W tym momencie warto skorzystać ze specjalnych aplikacji, a nawet sztucznej inteligencji.

Jeśli nie będziesz mógł odebrać telefonu w określonych godzinach, możesz ustawić w dedykowanym numerze automatyczne odpowiedzi z wybraną przez siebie treścią. Skorzystać możesz w tym celu z Auto Message. To aplikacja do planowania wiadomości tekstowych. Ta aplikacja umożliwia użytkownikowi automatyzację działań związanych z wiadomościami tekstowymi w oparciu o jeden lub więcej warunków (wyzwalaczy) ustawionych przez użytkownika. Może to być np. nieodebranie połączenia. Podobnie działa Auto Text. Auto Text to aplikacja do automatycznego wysyłania wiadomości, która pozwala zaplanować wysyłanie, ustawić automatyczną odpowiedź i łatwo masowo wysyłać wiadomości. 

To jednak nie wszystko. W 2024 r. możesz automatyzować odpowiedzi na wiadomości tekstowe przy użyciu sztucznej inteligencji. To oszczędzi Ci czasu i ułatwi komunikację. Skorzystać można do tego z aplikacji Auto Reply Chat Bot. Ten chatbot może automatycznie wysyłać odpowiedzi do pojedynczej osoby, grupy i klienta itp. Możesz także stworzyć kampanię dla obsługi klienta.

Dzięki aplikacji możesz zautomatyzować swoje odpowiedzi i zaoszczędzić czas, pozostając w kontakcie z klientami. Chatbot wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie języka naturalnego i technologię opartą na sztucznej inteligencji, aby zapewnić spersonalizowane odpowiedzi na Twoje wiadomości, zapewniając, że Twoi klienci otrzymają potrzebne im informacje wtedy. 

Pamiętaj, że to nie wszystko. Jeśli masz czas możesz spróbować stworzyć wirtualne spacery w aplikacji wirtualnyspacer360, prezentacje 3D w programie PowerPoint, czy wideorozmowy – te narzędzia otwierają nowe możliwości prezentacji nieruchomości. Zwiększysz atrakcyjność swojego mieszkania i wyróżnisz się na tle konkurencji.

Smart-sprzedaż to przyszłość rynku nieruchomości. Wykorzystaj dostępne narzędzia online i pozbądź się stresu związanego ze sprzedażą mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z serwisami Rynekpierwotny.pl i GetHome.pl

Lokowanie produktu: Gethome
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze