REKLAMA

Ma ogromną baterię i wygląda jak z Cyberpunka. Oto Tecno Pova 6 Pro

Tecno na targach MWC 2024 pokazało swój nowy smartfon. Wygląda, jakby został wyciągnięty z Cyberpunka 2077 – ma ogromną baterię, która ładuje się w okamgnieniu. Ktoś szukał telefonu dla gracza?

26.02.2024 13.16
Ma ogromną baterię i wygląda jak z Cyberpunka. Oto Tecno Pova 5 Pro
REKLAMA

Tecno potrafi zadziwić swoimi telefonami w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Stosunkowo niedawno producent wprowadził na rynek Tecno Pova 5 Pro, czyli smartfon z LED-ami na tyle (zupełnie jak Nothing), ale w znacznie niższej cenie. Jego bezpośredni następca również zachowa cechy poprzednika, ale zyska szereg ważnych usprawnień. Nie tylko pod względem wyglądu, ale też zaplecza specyfikacji. Jest na co patrzeć.

REKLAMA

Tecno Pova 6 Pro to nowy cyberpunkowy telefon. Co oferuje?

Tecno Pova 6 Pro to po prostu mocno ulepszona wersja Pova 5 Pro, który niedawno został wprowadzony do Polski. Nowy model tak jak poprzednik został wyposażony w futurystyczny, cyberpunkowy wygląd: producent nazwał go Dynamic-Eye Design. Telefon ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej oraz zielonej, gdzie oba mają identyczne wykończenia. Obok wszelkich kształtów i udziwnień dodających gamingowego uroku Pova 6 Pro ma też paski LED-ów.

Te składają się z 210 wielokolorowych diod LED (Nothing Phone ma jednokolorowe LED-y), które są wspierane 101 efektami świetlnymi. Porzucając wygląd, przejdźmy do specyfikacji telefonu: na przodzie mamy 6,78-calowy ekran AMOLED pracujący w rozdzielczości FullHD+ z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Ekran wyróżnia się chudym obramowaniem o grubości zaledwie 1,8 mm, co nie jest standardem w średniopółkowych telefonach.

Sercem Tecno Pova 6 Pro jest procesor MediaTek Dimensity 6080 5G, który ma do dyspozycji 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB wbudowanej przestrzeni na dane. RAM można rozszerzyć nawet do 24 GB dzięki pamięci wirtualnej, więc RAM-u nie powinno zabraknąć. Gdyby tego było mało producent oferuje technologię HyperEnginge 3.0 Lite, która ulepsza płynność gier, podobnie jak Game Space 4.0 i Game Assistant 4.0. Procesor jest chłodzony systemem o powierzchni 27342 mm².

Aparat 108 Mpix, gigantyczna bateria oraz superszybkie ładowanie

Jeśli chodzi o zestaw aparatów, to na tyle mamy główny moduł bazujący na matrycy 108 Mpix, z przodu natomiast producent daje do dyspozycji pojedyncze oczko do zdjęć selfie i wideorozmów o rozdzielczości 32 Mpix. Tecno Pova 6 Pro 5G został wyposażony w potężny akumulator o pojemności 6000 mAh (standardem jest raczej 5000 mAh), który ma gwarantować długie godziny korzystania z telefonu.

Ważne jest jednak to, że bateria jest wspierana superszybkim ładowaniem o mocy 70 W, które pozwala na naładowanie telefonu od 0 do 50 proc. w 20 min. Pełne uzupełnienie energii akumulatora będzie trwało 50 minut, a gdy poziom baterii spadnie do 1 proc., to włączy się tryb, który gwarantuje jeszcze 20 minut działania telefonu. Całość działa na najnowszym systemie Android 14 ze wsparciem autorskiej nakładki HiOS 14. Jak na razie producent nie ujawnił ceny – ani europejskiej, ani polskiej.

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Tecno Pova 5 Pro Czarny
MediaExpert
Tecno Pova 5 Pro Srebrny

Patrząc  jednak na to, że Tecno Pova 5 Pro był dostępny w Polsce, możemy się spodziewać, że jego bezpośredni następca też trafi do kraju nad Wisłą. Ale najpewniej dopiero za parę miesięcy.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA