REKLAMA

To będzie dobry rok dla fanów smartfonów Motoroli. Producent złożył obietnicę

Motorola składa obietnicę, że we wszystkich nadchodzących smartfonach znajdziemy wyłącznie szkło, które obecnie jest standardem na rynku.

26.02.2024 11.37
To będzie dobry rok dla fanów smartfonów Motoroli. Producent złożył obietnicę
REKLAMA

Corning Gorilla Glass to standard, którego nie trzeba przedstawiać fanom technologii, ale warto wyjaśnić mniej zaznajomionym osobom. Gorilla Glass to marka chemicznie hartowanego szkła dla ekranów produkowanego przez Corning. Produkowane w ten sposób szkło jest cienkie i lekkie, a zarazem bardziej odporne na zarysowania i pęknięcia.

Szkło Corning Gorilla Glass znajdziemy w zarówno smartfonach, jak i smartwatchach, ale także w laptopach czy nawet telewizorach. A teraz także w najtańszych smartfonach Motoroli.

REKLAMA

Motorola wraca do korzeni. Gorilla Glass wróci na stałe do średniaków

Choć globalnie ponad miliard różnych smartfonów używa szkieł od Corning, w tym flagowe urządzenia Motoroli. Jednak tego samego nie można powiedzieć o jej średniopółkowych smartfonach, które przez kilka lat posiadały tańsze zamienniki.

Trend zmieniły zeszłoroczne Motorole edge, które koncern wyposażył w ekrany ze szkłem Gorilla Glass. Owa zmiana ma teraz stać się standardem, bowiem jak ogłosił producent podczas trwających targów MWC, od teraz wszystkie smartfony Motoroli, niezależnie od serii, będą wyposażone w szkło od Corning.

Dziś, aby zwiększyć nasze zaangażowanie w trwałość, z radością ogłaszamy, że całe portfolio urządzeń Motorola na rok 2024 będzie wyposażone w szkło Corning Gorilla Glass, począwszy od drugiej połowy tego roku

- poinformował producent.

Producent nie zdradził, jakie konkretnie typy szkła Gorilla Glass znajdziemy w tegorocznych smartfonach, lecz podczas konferencji prasowej na targach MWC Motorola wspomniała o Gorilla Glass 5 oraz Gorilla Glass Victus 2.

Więcej na temat Motoroli:

REKLAMA
Kup smartfon Motorola
Media Expert
Motorola Moto G24
Media Expert
Motorola Moto G54
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA