REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple zapowiada duże zmiany w iPadach Pro. Oto co się szykuje

To wielka chwila dla użytkowników tabletów z nadgryzionym jabłkiem. Po latach obietnic Apple naprawdę skierował do produkcji iPada Pro z ekranem OLED. Podobno jest tak wspaniały, że nic lepszego nie wymyślono w kategorii tabletów, a fani mówią, że to najlepsza rzecz od czasów wynalezienia krojonego chleba.

18.01.2024
7:50
ipad-pro-m2-2022-9
REKLAMA

Użytkownicy tabletów innych firm, np. Samsunga, zapewne teraz podnoszą brew w geście zdziwienia, bo przecież ekrany OLED w tabletach to nic niezwykłego, ale muszą pamiętać, że w sadzie Apple'a rzeczy dzieją się innym tempem, trochę wolniejszym niż u reszty producentów. Tam nawet najdroższy iPad nie miał do tej pory ekranu OLED, bo producent nie widział takiej potrzeby. Dotychczasowy ekran zapewniał bardzo dobrą reprodukcję kolorów, a nawet graficy, którzy na nim pracowali nie narzekali zbytnio na jakość obrazu. Jednak czas w końcu przywitać najnowsze technologie, zwłaszcza że ekrany OLED trafiają już dosłownie wszędzie, nawet na zegarki czy lodówki.

REKLAMA

Pierwsze plotki o wykorzystaniu ekranu OLED w iPadach pojawiły się jeszcze w zeszłym roku, niektórzy mieli nadzieję, że Apple wypuści takie modele jesienią 2023 r., ale gigant słusznie uznał, że nie będzie odświeżał co roku tabletów, bo tam nie ma nic nowego do pokazania. Po raz pierwszy od 12 lat nie widzieliśmy premiery nowego urządzenia tej kategorii w ofercie producenta. Ten doszedł do wniosku, że lepiej pokazać coś naprawdę nowego w 2024 r. i jeżeli plotki są prawdziwe, to już w marcu zobaczymy nowego iPada Pro z ekranem OLED.

Więcej o iPadach, nie tylko OLED przeczytacie w naszych artykułach:

iPad OLED trafi do produkcji już w marcu

O sprawie napisał koreański The Elec, a jest to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł w branży ekranów OLED.

LG Display zajmie się produkcją ekranów dla wersji 11 i 13-calowej, natomiast Samsung Display będzie produkować ekrany dla wyłącznie wersji 11-calowej. Apple określił zapotrzebowanie na poziomie 8 milionów sztuk iPada w obu wersjach z ekranem nowej generacji. Wedug The Elec urządzenie może trafić do sprzedaży już w kwietniu. Oczywiście liczba wyprodukowanych modeli nie zależy tylko od zapotrzebowania i złożonych przez klientów zamówień, ale również od zdolności produkcyjnych LG Display i Samsung Display. W branży mówi się, że koszt produkcji ekranów dla iPada Pro jest wysoki i obie firmy szukają sposobu na jego obniżenie, a LG ma nawet sięgać po pomoc chińskich dostawców.

REKLAMA

iPad Pro OLED ma zadebiutować w kwietniu, ma go napędzać potężny procesor M3, a z racji użytego ekranu jego cena ma znacząco wzrosnąć. Zobaczymy już niedługo, ile z tych plotek okaże się prawdą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA