REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus wprowadza eSIM dla smart zegarków. Będziesz potrzebować nowego numeru

Najnowsze informacje sugerują, że Plus wprowadził do oferty karty eSIM dla inteligentnych zegarków. Jednak użytkownicy, którzy mają na nie chrapkę, będą musieli zderzyć się z dość znaczącą wadą tego rozwiązania.

19.05.2023
17:26
Galaxy Watch 5 Pro - recenzja
REKLAMA

eSIM w Plusie dla smart zegarków. Ale tylko z nowym numerem

REKLAMA

Słysząc smartwatch, mamy na myśli urządzenie, które rozszerza możliwości naszego smartfona. Większość tego typu urządzeń oferuje funkcje smartfona, jeśli mamy opcję podłączenia ich do sieci operatora - jednak do tego celu potrzebujemy karty eSIM. Nie każdy operator w naszym kraju serwuje jeszcze elektronicznego SIM dla smartwatchy, a z nieoficjalnych informacji wynika, że Plus już oferuje taką funkcję.

REKLAMA

Jak podaje portal GSMOnline, operator uruchomił eSIM na inteligentne zegarki, lecz jest pewien haczyk. Nie można bowiem nabyć karty eSIM z tym samym numerem, który mamy na naszym smartfonie - a tego przecież byśmy oczekiwali. Oznacza to, że do poprawnego działania trzeba będzie zakupić ofertę z nowym numerem telefonu.

Choć rozwiązanie tego problem umożliwia przekierowanie rozmów z numeru z zegarka na numer na smartfonie (i ewentualnie w drugą stronę), to wciąż musimy mieć drugi numer - a operowanie dwoma osobnymi, zamiast jednym dla wielu sprzętów, może być sporym problemem. Co więcej, nie ma możliwości przekierowania wiadomości SMS z numeru ze smartfona na zegarek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA