REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Świetna gra w grudniowym PS Plus. Trylogia RPG wystarczy na tygodnie zimy

Wiemy jakie gry znajdą się w abonamencie PS Plus Essential w grudniu 2022 roku. Posiadacze konsol PlayStation mogą liczyć na Mass Effect Legendary Edition, Biomutanta oraz Divine Knockout.

30.11.2022
19:23
mass effect remaster data premiery
REKLAMA

Gry PS Plus w zimowych miesiącach zawsze były dla posiadaczy PlayStation szczególnie ważne. W tym okresie częściej siedzimy w domach, więcej czasu spędzamy przed ekranami, a do tego korzystamy ze świątecznego wolnego. To idealna okazja do spokojnego relaksu przed konsolą, a jeśli nasze kupki wstydu pozostają chwilowo wolne, często sięgamy właśnie po gry PS Plusa.

REKLAMA

Na szczęście w grudniu 2022 Sony dowozi. Mass Effect Legendary Edition wystarczy na dziesiątki godzin zabawy.

Zazdroszczę wszystkim, którzy będą grali w Mass Effect po raz pierwszy. Z perspektywy czasu to moja ulubiona trójwymiarowa seria cRPG. Kosmiczna trylogia dostarczyła mi tyle przyjemności co KOTOR, a później przebiła doświadczenia Gwiezdnych wojen lepszymi dialogami, bogatszą oprawą i dłuższą przygodą. Jeśli z jakiegoś powodu ominęliście przygody komandora Sheparda, ale lubicie gry role play, musicie dać szansę Legendarnej Edycji.

Ostrzegam tylko: pierwsza odsłona - chociaż solidnie odbudowana w remasterze - mocno się zestarzała od oryginalnej premiery. Część mechanizmów walki oraz eksploracji nieco już trąci myszką. To jednak wciąż cholernie dobre cRPG, w które warto grać chociażby dla relacji między bohaterami, klimatu, dialogów, muzyki oraz opowieści. Szczerze polecam.

Pozostałe dwie gry w PS Plus na grudzień to Biomutant oraz Divine Knockout.

 class="wp-image-3027135"

Biomutant to ciekawa, chociaż daleka od doskonałości próba opowiedzenia post-apokaliptycznej historii w otwartym świecie. Kung-Fu Panda miesza się tutaj z Falloutem oraz Zeldą. Ciekawa pozycja na długie zimowe wieczory, chociaż nie jest to ten sam poziom, co wcześniej wspomnianej trylogii Mass Effect.

REKLAMA

Przyznam się za to, że nie miałem okazji grać w Divine Knockout. Z opisu Sony wynika, iż jest to platformówka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, w której wygrywa ostatni gracz na placu boju. Dostępne postaci to legendarni herosi, tacy jak Thor czy Król Artur, którzy stają na przeciwko siebie w pojedynkach na unikatowych arenach.

Wszystkie gry będziemy mogli pobrać na konsole PlayStation od 6 grudnia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA