REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie

Jeszcze szybciej kupisz kiełbę na grilla w Biedronce. Płatności BLIK bez kodu już wkrótce

Już niedługo nie trzeba będzie przepisywać kodu, by zapłacić BLIK-iem w Biedronce. Jak wynika z regulaminu aplikacji Twoja Biedronka, wystarczy jedno potwierdzenie.

chińska biedronka
REKLAMA

BLIK okazał się rynkowym strzałem w dziesiątkę. Polacy często i chętnie korzystają z tej formy płatności, często preferując ją nad uznanymi na całym świecie rozwiązaniami. Nie chodzi tu raczej tylko o lokalny patriotyzm: BLIK jest szybki, wygodny i po prostu działa. Ma mocną konkurencję, ale każdy sprzedawca chce mieć w ofercie płatności BLIK-iem. Są zbyt ważne, by je ignorować.

REKLAMA

Czytaj też:

Jedna z nowych usług BLIK-a to BLIK bez Kodu. Pozwala ona użytkownikowi na dodanie danego sklepu do listy zaufanych sprzedawców. Dodanie do tej listy oznacza, że przyszłe rozliczenia z tym podmiotem nie będą wymagały przepisania BLIK-owego kodu autoryzacyjnego - płatność wystarczy potwierdzić jednym dotknięciem ekranu w aplikacji. Sklep musi obsługiwać płatności BLIK bez kodu, by użytkownik mógł go na taką listę dodać. Wygląda na to, że niebawem takie płatności zacznie obsługiwać Biedronka.

REKLAMA

BLIK bez kodu w Biedronce.

O sprawie nie dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu operatora BLIK-a czy właściciela sieci Biedronka, a z regulaminu aplikacji Twoja Biedronka, na co zwrócił uwagę Telepolis. W związku z dość luźno powiązanym z płatnością źródłem, brakuje dodatkowych szczegółów. Nie wiadomo nawet od kiedy BLIK bez kodu zadziała w Biedronce. Z regulaminu tylko wynika, że mechanizm jest już w strukturach Biedronki. Wydaje się jednak prawdopodobnym założenie, że regulamin został wprowadzony tuż przed uruchomieniem samej usługi - i że klienci nie będą musieli długo na nią czekać.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA