REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy Google policzą koszt podróży płatnymi drogami. Pokażą też światła i znaki stop

Nawigacja i Mapy Google niedługo zyskają nową, ważną funkcję. Usługa będzie informować nie tylko o tym, że przejazd może być obarczony dodatkową kwotą z uwagi na płatne odcinki, ale też o konkretnej kwocie.

06.04.2022
7:52
mapy google płatne odcinki ceny
REKLAMA

Google zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu pierwsi użytkownicy Map Google zyskają bardzo użyteczną funkcję kalkulatora opłat. Niestety, na razie nie na polskich drogach - firma będzie testować nowość na terenie Stanów Zjednoczonych, Indii, Japonii i Indonezji, jednak po tych testach jej dostępność powinna być rozszerzona na inne kraje, w tym Polskę.

REKLAMA

Czytaj też:

Do tej pory usługa tylko oznaczała płatne odcinki drogi z opcją ich ominięcia. W nowej wersji użytkownik zostanie poinformowany o szacowanej opłacie za ich pokonanie. Dane o opłatach będą czerpane z bazy samorządowej.

Koszt podróży z uwzględnieniem płatnych odcinków w Mapach Google.

Aplikacja czytelnie oznaczy każdy płatny odcinek, a nawet poda dostępne sposoby płatności za ich pokonanie (winieta, gotówka, karta płatnicza, itd.). Informacje o opłatach będą też uwzględniały ich zmienny w zależności od czasu charakter - przykładowo, jeżeli opłaty są pobierane tylko w godzinach szczytu, Mapy Google uwzględnią tę informację. Opcja omijania płatnych odcinków pozostanie dostępna.

Czytelniejszy widok nawigacji w nowej wersji Map Google
REKLAMA

Mapa w widoku nawigacji ma stać się też nieco bardziej szczegółowa. Wizualizowane będą światła na skrzyżowaniach i znaki stopu, zaś kontury budynków mają być czytelniejsze. Dodatkowo, na urządzeniach mobilnych Apple’a pojawi się do wyboru nowy widżet Podróż, który będzie skrótem do skonfigurowanej w aplikacji trasy. Zmniejszy się też rozmiar standardowego widżetu aplikacji, a także pojawi się integracja z Apple Watchem, dzięki której będzie można wygodnie podejrzeć plan podróży, a także z Spotlightem, Siri i Skrótami.

Aktualizacja aplikacji zapowiedziana jest na najbliższe tygodnie. Niestety, na razie skorzystają na niej tylko użytkownicy urządzeń Apple’a. Na dziś nie wiadomo, kiedy rozszerzona obsługa płatnych odcinków trafi do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA