REKLAMA

CBA zamawia prawie 4 tys. smartfonów dla 1300 pracowników. Wychodzi 3 telefony na głowę

Centralne Biuro Antykorupcyjne potrzebuje nowych telefonów – zarówno z Androidem, jak i iPhone’ów. O ile konieczność zakupu sprzętu nie dziwi, tak zastanawia jego liczba: dużo większa niż wynosi zatrudnienie w CBA.

20.09.2021 06.18
CBA zamawia prawie 4 tys. smartfonów. Dla 1300 pracowników
REKLAMA

Na stronach Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiło się ogłoszenie dotyczące przetargu na prawie 4000 smartfonów – dostrzegł portal money.pl.

REKLAMA

Jak w tego typu dokumentach bywa, nie został wyszczególniony żaden producent, ale akurat w przypadku konkretnego systemu (iOS) czy nawet specyfikacji raczej łatwo wytypować będzie, kto może się załapać.

CBA najwyraźniej potrzebuje telefonów na wszelki wypadek

CBA chce kupić 1986 iPhone'ów i 1986 urządzeń z systemem Android. Pewne kontrowersje wzbudził fakt, że urząd zatrudnia… 1300 osób. W tej liczbie „łapią” się funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni.

Póki co Centralne Biuro Antykorupcyjne nie tłumaczy na pierwszy rzut oka wygórowanych żądań. Być może ktoś w CBA doszedł po prostu do wniosku, że telefony mogą się zepsuć albo zgubić, więc lepiej w zapasie mieć te kilkaset sztuk każdego wariantu więcej?

Scenariusz z ginięciem telefonów wcale nie jest taki nieprawdopodobny. Dokładnie tak dzieje się w Sejmie. Okazało się, że urządzenia gdzieś wcinało, gdy tylko zbliżał się koniec kadencji. Kancelaria Sejmu najwyraźniej nie wierzy w przypadek i latem wprowadzono przepisy pozwalające posłom odkupić używany sprzęt.

REKLAMA

5G i 4K – to oczekiwania CBA

W CBA są już gotowi na erę 5G, więc nowy model musi obsługiwać tę technologię. Ma być też duży – minimalna wielkość ekranu w calach to 6,7. Do tego dochodzi nagrywanie w 4K. Wideo z nagrań na naloty firm oszukujących na podatkach będzie w jakości żyleta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA