REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

xCloud nareszcie w aplikacji na Windows 10. To sposób na gry z Xboksa na PC

Microsoft poinformował o rozszerzeniu dostępności usługi xCloud, czyli Xbox Cloud Gaming. Gry w chmurze będzie można uruchomić w aplikacji Xbox na komputery z systemem Windows 10.

09.08.2021
18:51
xbox cloud gaming na pc aplikacja xCloud windows 10
REKLAMA

Granie w chmurze staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu, a jedną z firm, która postawiła na ten sposób dystrybucji gier wideo, jest Microsoft. Gigant stale rozwija usługę o nazwie Xbox Cloud Gaming i poinformował właśnie o rozszerzeniu jej dostępności. Pojawiła się właśnie aplikacja, która pozwala korzystać z xClouda na komputerach z Windows 10.

REKLAMA

Jak grać w gry z Xbox Cloud Gaming?

W pierwszej kolejności xCloud debiutował na sprzętach z Androidem, ale w późniejszym terminie Microsoft rozszerzył jego dostępność na iPhone’y i iPady. Ze względu na spór z Apple’em firma z Redmond nie mogła jednak udostępnić swojej aplikacji w App Storze, dlatego przygotowała opcję strumieniowania gier w przeglądarce internetowej, na czym skorzystali… posiadacze komputerów.

Tak jak wykorzystanie przeglądarki w przypadku sprzętów z iOS oraz iPadOS było jednak niezbędne, tak w świecie komputerów nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchamiać gry z usługi Xbox Cloud Gaming w ramach natywnej aplikacji, z czego Microsoft postanowił właśnie skorzystać. Co prawda na aplikację xCloud do przystawki do telewizora jeszcze czekamy, ale takowa pojawi się na pecetach.

xCloud na Windows 10 od teraz w ramach aplikacji Xbox

REKLAMA

Twórcy usługi strumieniowania gier z chmury poinformowali właśnie, że aplikacja Xbox na komputerach z Windows 10 zacznie uruchamiać produkcje z liczącej ponad setkę tytułów biblioteki xClouda (która jest wycinkiem bazy, do jakiej daje dostęp wymagany do uruchomienia Xbox Cloud Gaming abonament Xbox Game Pass). Po opłaceniu subskrypcji jedyne, czego jeszcze potrzeba, to kontrolera.

W pierwszej kolejności z opcji uruchamiania gier z xClouda w aplikacji Xbox na komputery z systemem Windows 10 skorzystają członkowie programu Windows Insider — trzeba bowiem pamiętać, że Xbox Cloud Gaming to cały czas usługa w wersji beta. W późniejszym terminie opcję uruchamiania gier z chmury bez udziału przeglądarki uzyskają wszyscy posiadacze pecetów z oprogramowaniem Microsoftu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA