REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung Galaxy Tab S7+ będzie najgroźniejszym rywalem iPada Pro. Wiemy o nim już prawie wszystko

Samsung Galaxy Tab S7 i Tab S7+ to dwa nowe tablety, które najpewniej zadebiutują razem z Galaxy Note 20. Wygląda na to, że Samsung stworzy najlepsze tablety z systemem Android.

27.07.2020
13:07
Samsung Galaxy Tab S7 będzie największym rywalem iPada Pro
REKLAMA

Pierwsze rendery Samsunga Galaxy Tab S7 trafiły do sieci już w połowie lipca, ale tym razem pojawił się świeży wyciek z całym spektrum nowych, najpewniej oficjalnych, renderów. Znamy też niemal pełną specyfikację obu tabletów.

REKLAMA

Samsung Galaxy Tab S7 bardzo przypomina iPada Pro, ale nadal różni się od niego proporcjami.

 class="wp-image-1302409"

Samsung Galaxy Tab S7 będzie tabletem z ekranem LTPS LCD o przekątnej 11 cali z rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli (274 ppi). Znacznie ciekawiej wypada większy tablet Galaxy Tab S7+, który będzie wyposażony w panel AMOLED o przekątnej 12,4 cala i rozdzielczości 2800 x 1752 pikseli (287 ppi). Ekran Galaxy Tab S7+ będzie odświeżał obraz z częstotliwością 120 Hz, a do tego będzie miał wbudowany skaner linii papilarnych. W tańszym modelu S7 ten element znajdzie się na bocznej ściance.

W obu przypadkach ekrany będą mieć proporcje 16:10, dzięki czemu przy oglądaniu filmów tablety sprawdzą się dużo lepiej niż iPad, który trzyma się proporcji 4:3, a w efekcie w filmach serwuje duże czarne pasy nad i pod materiałem.

Jeśli chodzi o ostrość obrazu w nowych tabletach Samsunga, będzie ona podobna do tej z iPada Pro, który ma ekran o zagęszczeniu 264 ppi. Ekrany tabletów Galaxy Tab S7 i S7+ będą wspierać rysik S Pen działający na Bluetooth. Rysik znajdziemy w pudełku z tabletem.

Tablety Galaxy Tab S7 i S7+ będą miały moc na poziomie najlepszych smartfonów.

 class="wp-image-1302412"

Oba nowe tablety Samsunga będą działać pod kontrolą topowego Snapdragona 865+, a do tego dostaniemy też modele wspierające sieć 5G. Dostępne będą dwa warianty pamięci: 6 GB RAM i 128 GB na dane lub 8 GB RAM i 256 GB na dane. Pamięć będzie można rozszerzyć kartami microSD.

Pojemność akumulatora w większej wersji ma wynosić 10090 mAh, a w mniejszej 7040 mAh. W większym modelu przełoży się to na 16 godzin pracy, w mniejszym na 15. Większy model będzie też zauważalnie cięższy, bowiem będzie ważył 590 g. Mniejszy model będzie miał masę 495 g.

Tablety będą wyposażone w podwójny aparat główny, w którym dodatkowy obiektyw będzie oferował ultraszeroki kąt widzenia. Aparaty będą mieć rozdzielczość 13 i 5 megapikseli. Całość uzupełni kamerka do selfie o rozdzielczości 8 MP.

Podzespoły będą świetne, ale to oprogramowanie zdecyduje o sukcesie.

 class="wp-image-1302415"

Sukces iPada nie bierze się z przesadnie dobrego sprzętu, bo konkurencja ma równie dobry lub często lepszy hardware. iPad przyciąga do siebie oprogramowaniem, zwłaszcza od kiedy Apple wydzieliło iPadOS do osobnego systemu o wielu unikalnych funkcjach. Nie raz i nie dwa iPad zastępował mi komputer, np. kiedy w tle renderowałem wideo i nie chciałem w tym czasie dotykać laptopa. iPad z myszką i klawiaturą to naprawdę dobra maszynka do pisania tekstów.

A jak będzie w przypadku Samsunga? Tutaj oczywiście znajdziemy Androida w wersji 10 wzbogaconego o nakładkę Samsunga One UI 2.5. Najbardziej ciekawi mnie jednak tryb DeX. Korzystałem z niego podczas testu tabletu Galaxy Tab S5e i wtedy desktopowy interfejs sprawdzał się naprawdę dobrze.

REKLAMA

To właśnie DeX wyświetlony bezpośrednio na ekranie tabletu może być asem w rękawie Samsunga. W połączeniu z klawiaturą zapowiada się na bardzo wygodne rozwiązanie. Klawiatura nie będzie dołączona do zestawu.

Tablety będą dostępne w trzech kolorach: Mystic Black, Mystic Bronze i Mystic Silver. Premiery urządzeń spodziewamy się już 5 sierpnia, podczas konferencji Galaxy Unpacked, na której zadebiutuje też Galaxy Note 20 oraz Galaxy Fold 2.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA