REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Paczka internetowa zostanie nietknięta. T-Mobile daje studentom bezpłatny dostęp do platform e-learningowych

T-Mobile chce pomóc swoim klientom, którzy używają internetu mobilnego do korzystania z platform e-learningowyh. Tego typu usługi nie będą zużywać pakietu danych.

01.04.2020
18:22
t-mobile e-learning
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na pandemię koronawirusa cały kraj przeszedł na nauczanie zdalne. W połączeniu z pracą zdalną w wykonaniu wielu obywateli jest szalenie obciążające dla łącz internetowych. Osoby, które mają dostęp do internetu szerokopasmowego, są w nieco lepszej sytuacji, ale abonenci wykorzystujący internet mobilny z limitami muszą bardzo uważać na transfer danych.

Serwisy streamingowe i dostawcy cyfrowych gier limitują transfery, a operatorzy próbują na wiele różnych sposobów wspierać swoich klientów w tym trudnym okresie. Jednym z nich jest rozdawanie odbiorcom usług dodatkowych paczek danych, ale to tylko doraźna pomoc. Są jednak inne pomysły, jak nieco odciążyć studentów i ich rodziców.

Sieć informuje, że od dzisiaj korzystanie z platform e-learningowych w T-Mobile nie będzie pomniejszać paczek danych.

Tak jak już wcześniej można było wykupić np. nielimitowany transfer podczas korzystania z usług wideo na żądanie, tak teraz studenci będą mogli kontynuować naukę za pośrednictwem platform e-learningowych bez pomniejszania swoich pakietów danych. Dotyczy to osób biorących udział w organizowanych przez internet zajęciach w ponad 30 uczelniach wyższych w Polsce.

Lista uczelni objętych nielimitowanym transferem ma się zwiększyć w przyszłości. Operator zapowiedział przy tym, że jest w stanie zaproponować podobne rozwiązanie również na innych poziomach systemu edukacji. T-Mobile podkreśla, że:

REKLAMA

Nielimitowany transfer w ramach platform e-learningnowych został już włączony automatycznie dla wszystkich. Działa to na podobnej zasadzie jak w przypadku aplikacji Kwarantanna domowa, którą uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA