REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Foto

Tamron z kolejną świetną premierą dla użytkowników Sony. Czas na szeroki kąt

Tamron ogłosił trzy nowe obiektywy, w tym szalenie ciekawą konstrukcję ultraszerokokątną 17–28 mm, która od razu skupiła na sobie uwagę użytkowników aparatów Sony.

sony a7r iii
REKLAMA
394 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Rok temu Tamron pokazał obiektyw 28–75 mm f/2.8 Di III RXD. Patrząc na parametry, można odnieść całkiem słuszne wrażenie, że to kolejny reporterski zoom o standardowym zakresie, który nie powinien wzbudzać większych emocji.

 class="wp-image-685258"

Tymczasem obiektyw okazał się być przełomowy dla użytkowników pełnoklatkowych aparatów Sony. Po pierwsze, Tamron 28–75 mm był pierwszym zoomem firmy trzeciej z natywnym mocowaniem Sony FE. Po drugie, była to konstrukcja świetnie zbilansowana, zachowująca kompaktowy rozmiar i rozsądną wagę, przynajmniej w tej klasie obiektywów. W końcu po trzecie, obiektyw był rewelacyjnie wyceniony, bo poziom 3300 zł za obiektyw tej klasy, to w świecie pełnej klatki świetna propozycja.

To wszystko sprawia, że Tamron 28–75 mm stał się bardzo częstym wyborem wśród osób, które przesiadły się na pełnoklatkowe aparaty Sony, a jest to bardzo liczna grupa. Tamron zaczął być wręcz wymieniany jako jeden z powodów, by kupić Sony A7.

Nowy Tamron 17–28 mm f/2.8 ma wielką szansę powtórzyć sukces starszego brata.

Tamron zaprezentował dziś trzy obiektywy, z których najciekawiej wypada szerokokątna konstrukcja 17–28 mm f/2.8 Di III RXD przeznaczona do aparatów Sony E. Tamron idzie drogą obraną przez wspomnianego 28–75. Nowa konstrukcja również nie oferuje tak szerokiego kąta widzenia jak konkurencja (która z reguły ma obiektywy rozpoczynające się od 16, czy nawet 14 mm), ale dzięki temu jest bardzo kompaktowa. średnica filtra to tylko 67 mm.

 class="wp-image-890437"

Obiektyw będzie wyposażony w silnik krokowy RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive), który ma zapewniać szybki i cichy autofocus zarówno w zdjęciach, jak i w filmie. Obiektyw trafi na rynek latem 2019 r., a cena ma być bardzo zbliżona do Tamrona 28–75 mm.

Jeśli Tamron zachowa bardzo solidną jakość optyczną znaną z obiektywu 28–75 mm, szykuje się prawdziwy hit. Sądząc po parametrach i rozmiarze, Tamron 17–28 mm wygląda na świetny obiektyw podróżniczy do zastosowań foto-wideo, a także na bardzo dobre uzupełnienie zoomu 28–75 mm.

Tamron ma jeszcze dwie nowości dla posiadaczy lustrzanek.

 class="wp-image-890443"

Pierwszą jest stałoogniskowy obiektyw SP 35 mm F1.4 Di USD, a drugą zoom o nietypowych parametrach 35–150 mm F2.8–4 Di VC OSD. Oba obiektywy są zaprojektowane do współpracy z lustrzankami. Ceny nie są jeszcze znane, ale sprzęty mają trafić do sklepów w połowie bieżącego roku.

REKLAMA
 class="wp-image-890440"

Skoro Tamron pokazał już kompaktowe 28–75 mm i 17–28 mm, czas na dopełnienie „świętej trójcy” w postaci zoomu 70–200 mm f/2.8. Chciałbym zobaczyć kompaktowy obiektyw o takich parametrach. Canon podczas ostatniej premiery pokazał, że jest to możliwe.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA