1. Spider's Web
  2. Nauka /
  3. Technologie
  4. Biznes

Twój następny krok naprzód. Byliśmy na konferencji Talk’N’Roll w Krakowie

Patronat medialny

To już czwarta edycja konferencji Talk’N’Roll. Prelegenci opowiadali o technologii, IT, reklamie, a nawet o podróżach. Można powiedzieć, że wspólnym mianownikiem większości wystąpień były zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie.

21.09.2018
9:00
Talk’N’Roll sabre

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest położone niemalże nad samą Wisłą. Gdy się je obejdzie, albo wyjdzie się na jeden z położonych z tyłu budynku tarasów, doskonale widać Wawel. To właśnie tam, przy ulicy Konopnickiej w Krakowie, miała miejsce czwarta edycja konferencji Talk’N’Roll.

Impreza zaczęła się o 9.00 rano, a jej oficjalna część zakończyła się późnym popołudniem. W trakcie tych kilku godzin uczestnicy mieli okazję wysłuchać 11 prelegentów. Każda z edycji konferencji ma swoje hasło przewodnie, które wskazuje, w pobliżu jakiej idei będzie będą krążyć mówcy. Oczywiście jest to tylko drogowskaz, bo – jak się przekonałem - tematy były naprawdę różnorodne.

Tegoroczne hasło konferencji Talk’N’Roll brzmiało: „Your next step forward!”

Można przetłumaczyć je jako „twój następny krok naprzód”.

Chcemy przez to hasło powiedzieć, że zmieniający się świat wpływa na nas i musimy na te zmiany zwracać uwagę - mówił mi Michał Winkler, software development director w Sabre i jeden z pomysłodawców konferencji Talk’N’Roll.

Jan Mela Talk'n'roll class="wp-image-807292"
Jan Mela opowiada o emocjach i pasji w życiu i w biznesie.

Ten wspólny mianownik - zmiany w otaczającym nas świecie - był pretekstem do poruszenia bardzo wielu, pozornie odmiennych tematów. Marek Godawski opowiadał o wpływie technologii na nasze życie, ale nie ograniczył się tylko do omówienia technologii informacyjnych, ale przyjrzał się również medycynie, pokazał, ile czasu zaoszczędziliśmy dzięki prostym urządzeniom w gospodarstwach domowych. Wniosek, poparty danymi, był taki, że nigdy w historii cywilizacji świata nie było tak dobrze.

rusinek Talk n roll class="wp-image-807289"
Michał Rusinek opowiada o zmianach w języku.

Inny prelegent, Michał Rusinek, opowiadał o zmianach w języku polskim. O tym, jak wiele zapożyczeń, zwłaszcza z angielskiego, wkrada się ostatnio do naszej codzienności. Przy czym mówca nie potępił tego procesu, nazywając język żywym organizmem. Z kolei Jan Mela - podróżnik, zdobywca biegunów północnego i południowego - opowiadał o swojej niepełnosprawności w kontekście motywacji do działania, a także o emocjach, które towarzyszyły mu, gdy osiągał kolejne cele.

Bartosz Nowak, szef działu sprzedaży Spider’s Web, opowiadał o swojej pracy w mediach i o tym, jak bardzo się ona zmieniła, w ciągu zaledwie kilkunastu lat. Marek Gutt-Mostowy – były pracownik CERN-u - opowiadał o swojej firmie, która pracuje nad realizacją koncepcji Hyperloop, czyli kolei próżniowej.

Marek Gutt Mostowy class="wp-image-807286"
Marek Gutt-Mostowy z prezentacją o Hyperloop.

Chociaż słowo „konferencja” nie kojarzy się jednoznacznie z dobrą zabawą, to Talk’N’Roll okazał się wydarzeniem interesującym i... całkiem zabawnym.

Przemówienia były dość krótkie i, co chyba najważniejsze z perspektywy słuchaczy, miały atrakcyjną formę.

Co ciekawe, początkowo konferencja Talk’N’Roll była zamkniętą imprezą Sabre. Teraz jest dostępna dla wszystkich. Jedna z moich rozmówczyń namówiła koleżankę ze Śląska, aby ta przyjechała posłuchać kilku wystąpień.

sabre talk n roll class="wp-image-807295"
Uczestnicy pod fotelami znaleźli... masażery.

Talk’N’Roll to oddolna inicjatywa pracowników Sabre i widać, że z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem warto było przyjść wcześniej i zająć sobie miejsce, bo sala wypełniona była po brzegi.

*Spider’s Web miał przyjemność być patronem medialnym czwartej edycji Talk’N’Roll. 

Patronat medialny
Najnowsze