REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

BMW prezentuje swoją najnowszą zabawkę dla dużych chłopców. i8 Roadster to śliczna hybryda bez dachu

BMW w końcu zaprezentowało oficjalne zdjęcia modelu i8 Roadster. Nagle zapragnąłem przejechać się elektrycznym kabrioletem.

03.07.2017
18:54
bmw i8 roadster
REKLAMA
REKLAMA

Trzeci członek elektrycznej rodziny „i” trafi na rynek dopiero w przyszłym roku. To co widzimy poniżej to tylko oficjalny teaser.

To na razie jedyne oficjalne zdjęcia BMW i8 Roadster

Bawarczycy widać lubią stopniować napięcie. Samochód w oficjalnym zwiastunie nadal nosi ten sam kamuflaż, który mogliśmy oglądać na kilku nieoficjalnych zdjęciach, które już jakiś czas temu wyciekły do sieci.

bmw i8 roadster class="wp-image-575720"
Pierwsze nieoficjalne zdjęcia nowego Roadstera pojawiły się w sieci już w lutym. Źródło: autoexpress.co.uk

W materiałach od BMW widać też, że drzwi w ich najnowszym elektrycznym kabriolecie będą otwierać się tak samo, jak w jego bliźniaczym coupe z twardym dachem. BMW już od dawna planowało rozszerzenie swojej oferty o nowy kabriolet.

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, w 2016 r. Ian Robinson, członek zarządu BMW po raz pierwszy ogłosił, że ich nowy, hybrydowy kabriolet ukaże się w 2018 r. Jak widać słowa dotrzymał.

BMW i8 Roadster to typowa zabawka dla dużych chłopców

bmw i8 roadster class="wp-image-575723"

Umówmy się, zakup dwuosobowego kabrioletu nigdy nie jest podyktowany zdrowym rozsądkiem. Ja to wiem, BMW to wie i wy zapewne też. Z nieoficjalnych informacji wynika, że karoseria i8 wykonana będzie z tworzyw sztucznych, wzmacnianych dodatkowo włóknem węglowym.

Jeśli zaś chodzi o silnik, to najprawdopodobniej pod maską Roadstera znajdzie się trzycylindrowa jednostka o pojemności 1,5 l, wspomagana silnikiem elektrycznym. Tandem ten da nam jakieś 350-360 KM. Do zabawy powinno wystarczyć. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości silników elektrycznych, jeśli chodzi o ruszanie spod świateł.

Liczę też na dużo nowych gadżetów w nowym Roadsterze

Najbardziej ciekawy jestem nowych możliwości systemu BMW Airtouch. Wiecie, to te gesty wykonywane w powietrzu, dzięki którym możecie na przykład odbierać rozmowy telefoniczne albo zmieniać stacje radiowe w nowej Serii 5.

REKLAMA

Niektóre przecieki na temat tego modelu wspominały również o w pełni autonomicznym trybie jazdy. Nie jestem pewien, czy BMW rzeczywiście planuje wprowadzić tę funkcję w 2018 r. jednak i8 Roadster z pewnością byłby idealnym kandydatem do testowania tego trybu.

BMW chyba zdaje sobie sprawę, że ich modelami elektrycznymi i hybrydowymi interesują się w dużej mierze gadżeciarze, więc w Roadsterze z pewnością pojawi się kilka ciekawych nowości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA