REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Tego było mi trzeba. Nowe reakcje na Facebooku od teraz również w komentarzach

Na Facebooku pojawiły się nowe reakcje. Teraz już nie tylko możemy dać lajka, serduszko czy smutną buźkę w odniesieniu do posta, czy w ramach rozmowy na czacie. Skomentujemy nimi także... czyjąś odpowiedź pod postem. Wcześniej mogliśmy zareagować na nią tylko kciukiem uniesionym w górę.

04.05.2017
15:24
Facebook dał możliwość reakcji na komentarz
REKLAMA
REKLAMA

Jestem uzależniona od Facebooka, przyznaję się bez bicia. Codziennie spędzam od kilku do kilkunastu godzin, będąc podłączona do tego pożeracza czasu. Rozmawiam ze znajomymi, przyjaciółmi, śledzę tablice, rozdaję lajki i serduszka. I do tej pory brakowało mi właśnie tego, co Facebook postanowił wprowadzić.

Niby pierdoła, ale... naprawdę wiele razy zastanawiałam się, czemu nie mogę inaczej zareagować na czyjś komentarz niż tylko kciukiem w górę.

Zwłaszcza że komentarze, na które chcę zareagować, zwykle aż proszą się o znacznik "Super" albo "Ha ha".

Reakcje w komentarzach na Facebooku class="wp-image-562182"
Komentarz z reakcją na Facebooku

Facebook przyzwyczaił mnie do swoich rozbudowanych reakcji. I o ile w przypadku rozmowy na czacie z nich nie korzystam, tak jak zresztą zakładałam, o tyle pod postem korzystam z kilku - najczęściej ze zwykłego lajka, serduszka i roześmianej buźki. Możliwość oznaczenia w ten sposób czyjegoś komentarza to dla mnie strzał w dziesiątkę. Aż dziw bierze, że dostaliśmy to dopiero teraz, po wprowadzeniu reakcji w ramach rozmów na czacie.

I wygląda na to, że z samych reakcji użytkownicy medium korzystają.

Codziennie komentują wpisy, używając różnych reakcji aż 800 mln razy, a do tej pory użyli ich ponad 300 mld razy.

Facebook wprowadził reakcje w komentarzach class="wp-image-562183"
Tak wyglądają reakcje na Facebooku
REKLAMA

Najpopularniejszą z reakcji jest serce. "Super" definitywnie pobiło "Ha ha, "Wrr", "Przykro mi" czy "Wow". I w pewnym sensie to też pokazuje, że same reakcje są wykorzystywane w pozytywny sposób. Nie twierdzę, że serduszka nie używam czasem ironicznie, ale mam niejako wrażenie, że wyczekiwany kciuk w dół, który funkcjonuje już jako reakcja w rozmowach na czacie, miałby spory problem, by zniszczyć pozytywne emocje.

Choć pewnie i tak się o tym nie przekonamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA