REKLAMA

Czekałem na to latami. Apple i aplikacja TV łączą wszystkie duże serwisy VoD w jeden

Apple zaprezentował naprawdę pożądaną, ciekawą aplikację. Program "TV" to agregator wszystkich platform VoD w jednym miejscu.

27.10.2016 17.59
apple tv
REKLAMA
REKLAMA

Fragmentacja VoD to współcześnie coraz większy problem. Dzisiaj każdy telewizyjny producent i wydawca chce mieć własną aplikację. Niezależnie, czy to HBO, CW, TVN czy Polsat. My z kolei jesteśmy skazani na żonglowanie między Playerem, Netfliksem, Iiplą i HBO GO, co jest zwyczajnie męczące.

To nareszcie się kończy - dzięki aplikacji TV od Apple

Program o prostej nazwie „TV” będzie agregatorem wszystkich czołowych platform VoD. Za pomocą jednego prostego huba zyskamy dostęp do połączonych bibliotek wiodących dostawców filmów i seriali. Netflix, Hulu, HBO GO - wszystko to zostanie scalone w jedną listę produkcji, pośród której możemy się swobodnie przemieszczać.

apple-macbook-2016-2016-10-27-o-19-17-57 class="wp-image-524647"

Co ważne, agregator treści zapamięta, na którym odcinku stanęliśmy, jaki serial oglądamy i co chcemy zobaczyć w przyszłości. Dzięki temu nareszcie zapanujemy nad stale powiększającym się katalogiem produkcji telewizyjnych od rozmaitych producentów.

Kapitalna wiadomość. Zwłaszcza dla takiego fana seriali jak ja. Niedawno zakupiłem aplikację, która informuje mnie o dostępności nowych odcinków ulubionych produkcji telewizyjnych. Tego było po prostu zbyt dużo. Zawartość była rozproszona na zbyt wielu platformach, aby w czytelny i spójny sposób wiedzieć o wszystkich ważnych premierach.

Dzięki aplikacji TV od Apple, nareszcie zapanuje porządek. To taki „program, aby rządzić wszystkimi”. Nie zdziwię się, jeżeli w przeciągu następnych miesięcy TV urośnie do miana najważniejszej telewizyjnej aplikacji na świecie. Potencjał jest ogromny i naprawdę dziwię się, że ani Microsoft ani Google nie wpadli wcześniej na takie rozwiązanie.

apple-macbook-2016-2016-10-27-o-19-20-39 class="wp-image-524646"

Jest tylko jedno „ale”

Aplikacja TV od Apple’a jest programem przeznaczonym typowo pod amerykański rynek. Chociaż zadziała na iPhone’ach i iPadach, domyślną i najważniejszą platformą dla tego rozwiązania pozostaje przystawka Apple TV. Przystawka, którą polscy wydawcy cyfrowych treści mają w poważaniu.

REKLAMA

Jestem przekonany, że program TV od Apple’a nie pozwoli na jednoczesne przeglądanie bibliotek ipli, Playera czy TVP Stream. Hulu również odpada, podobnie jak HBO Now. Pod względem cyfrowych filmów i seriali, polski rynek jak zwykle będzie tylko cieniem, tylko namiastką usług oferowanych na Zachodzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA