REKLAMA

Orange nie lubi zostawać w tyle. Pomarańczowy operator stworzy swój bank z mBankiem

Na mocy porozumienia między operatorem Orange Polska a mBankiem, już w drugiej połowie 2014 roku, pod marką Orange będą świadczone usługi finansowe. Pomarańczowy operator będzie miał swój mobilny bank detaliczny.

19.03.2014 18.28
Idea Cloud
REKLAMA
REKLAMA

Obie firmy przygotują ofertę z myślą o klientach indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach. To kolejny etap wdrażania usług dodatkowych do portfolio operatorów komórkowych. Takie działanie ma dobre i złe strony. Nie tak dawno temu Paweł przedstawił swoje obiekcje związane z powstaniem T-Mobile Banku. Osobiście mam nieco odmienne zdanie na ten temat i uważam, że wejście lokalnych operatorów na rynki usług finansowych może przełożyć się na rozwój płatności mobilnych. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

W oficjalnym komunikacie mBanku przedstawiono zakres współpracy i zarys oferty Orange. Wiemy, że obejmie ona płatności mobilne, rachunki bieżące, pożyczki, depozyty oraz karty kredytowe i debetowe. Zapowiedziano również atrakcyjne pakiety - czy takie będą, ocenią to klienci - składające się z usług telekomunikacyjnych oraz finansowych. Konsument ma zyskać wybierając obie usługi Orange.

Współpraca obu marek będzie polegała na dość jasnym podziale obowiązków i zadań. Orange Polska zajmie się marketingiem i pozyskiwaniem klientów. Zaś mBank będzie świadczyć usługi bankowa w ramach nowego oddziału, specjalnie utworzonego do tego celu w ramach struktur banku.

orange bank

To rozwiązanie wręcz idealne. Orange dysponuje olbrzymią bazą klientów, którzy co jakiś czas kontaktują się z infolinią lub osobiście odwiedzają salony operatora. Podczas takich rozmów telefonicznych lub wizyt w lokalnych punktach, Orange ma szansę na zainteresowanie konsumentów nowymi usługami. Zapleczem technicznym oraz infrastrukturą bankową zaopiekuje się mBank, który na tym rynku ma bogate, wieloletnie doświadczenie.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem takich romansów między bankami a operatorami. W efekcie podobnych działań klient może otrzymać ciekawe usługi i atrakcyjniejsze oferty niż, gdyby korzystał z poszczególnych usług i promocji oddzielnie.

REKLAMA

Orange i mBank wymieniając możliwości nowych ofert na pierwszym miejscu postawili płatności mobilne, co bardzo mnie cieszy. Tak jak wspominałem w kontekście Banku T-Mobile, współpraca operatorów z bankami może w znaczący sposób przełożyć się na rozwój, standaryzację i wzrost popularności płatności mobilnych, które w obecnej formie nie mają zbyt dużych szans na podbicie serc i portfeli Polaków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA