REKLAMA

Mamy Kindle Paperwhite - pierwsze wrażenia i zdjęcia

Kindle Paperwhite od Amazonu to urządzenie bardzo ciekawe - czytnik e-booków z podświetlanym ekranem spodziewany był od dawna, w swojej ofercie takowy posiadał Barnes & Nobles, jednak wiadomo było, że dopiero Amazon może wprowadzić takie rozwiązanie na szersze wody. Kindle Paperwhite sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie, jednak już po chwili pojawia się kilka pytań.

05.11.2012 12.42
Mamy Kindle Paperwhite - pierwsze wrażenia i zdjęcia
REKLAMA

Ekran Paperwhite'a jest fenomenalny - przynajmniej jego rozdzielczość. Litery są ostre i wyraźne i pod tym względem Amazon pewnie jak zwykle wyprzedza konkurencję. Mam jednak wrażenie, że już na starcie dostałam ekran z popsutym jednym punktem (świeci mocniej, a raczej tak jakby odbija światło - im większe podświetlenie, tym bardziej wada widoczna). Zobaczę jak to potoczy się dalej. Tymczasem podświetlenie - największa nowość w Kindle'ach, jest bardzo interesujące. Ma lekko zimnawy, biały kolor. Dzięki temu sprawia wrażenie imitacji papieru, i to takiej wyższej jakości.

REKLAMA
kindle paperwhite szczegol
kindle paperwhite start screen

Podświetlenie można kontrolować z poziomu belki ustawień. Przy całkowicie wyłączonym jest to Kindle jak poprzednie, przy zwiększonym pokazuje swoje zalety: na prawie całym ekranie podświetlenie jest równomierne i nie razi oka, jednak na dole ekranu jest nierówno i widać wyraźnie punkty, z których "wychodzi" światło. Ciekawa jestem, czy będzie to irytująca przypadłość podczas pytania, no i czy to nie jest wada mojego czytnika.

kindle paperwhite 5
kindle paperwhite 2

Poza tymi wątpliwościami same pozytywy: Paperwhite jest lekki i wygodny w trzymaniu, podświetlenie sprawia, że ekran wygląda bardzo przyjemnie i wyraźnie w gorszych warunkach oświetleniowych, interfejs czytnika jest przemyślany i bardzo wygodny w używaniu. Więcej niebawem.

kindle paperwhite 6
kindle paperwhite 5.jpg
kindle paperwhite tyl
kindle paperwhit bok
kindle paperwhite nexus 7 2
kindle paperwhite nexus 7
kindle paperwhite klawiatura czcionk
kindle paperwhite klawiatura
kindle paperwhite brak
kindle paperwhite srednie
REKLAMA
kindle paperwhite najwyzsze
kindle paperwhite podswietlenie
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA