REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tobie też zdarzyło się zapomnieć wyłączyć żelazka?

Każdemu zdarza się zapomnieć czasami o wyłączeniu żelazka czy światła w pokoju. Często wychodzimy z domu w dużym pośpiechu i o tak błahych sprawach po prostu nie pamiętamy. Gorzej, gdy błaha sprawa przeistacza się w pożar spowodowany albo zbyt wysoką temperaturą włączonego żelazka, albo zwarciem elektrycznym. Wtedy nawet firma ubezpieczeniowa nie będzie w stanie nam pomóc, bo przecież kto, jak nie my, powinien pilnować właśnie tych najprostszych spraw.

27.09.2012
12:28
System Belkin Wemo pozwoli w łatwy sposób zarządzać urządzeniami domowymi. Włączanie oraz wyłączanie prądu, światła, pralki oraz innych urządzeń z poziomu aplikacji w smartfonach
REKLAMA

Okazuje się, że są firmy, które myślą o naszym komforcie w bardzo szerokim zakresie. Projekty inteligentnych domów czy żelazka wyłączające się po dłuższej chwili bezczynności to już norma, ale norma, która posiada swoje wady. Aby zainstalować w domu system inteligentnej pomocy potrzebujemy sporo gotówki. Z kolei żelazko to nie jedyny sprzęt, który powinniśmy wyłączyć wychodząc z domu. Często zdarza się też, że nawet jak wyłączyliśmy w domu sprzęt, to nie mamy pewności czy na pewno zrobiliśmy to na 100%.

REKLAMA
belkin wemo switch 1

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy, po raz kolejny, jest proste urządzenie i bardzo prosta aplikacja. WeMo Switch firmy Belkin pozwala na podpięcie dowolnej liczby urządzeń do systemu spiętego z aplikacją mobilną, która daje z kolei możliwość wyłączenia lub włączenia dowolnego podpiętego urządzenia, z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki niemu będziemy posiadać pełną kontrolę nad urządzeniami, które mogą zaszkodzić naszemu domostwu. Zdalnie możemy wyłączyć nie tylko żelazko, ale np. światło w garażu, mikrofalówkę oraz inne urządzenia gospodarstwa domowego.

Oczywiście cały system ma też swoje minusy. Wszystkie urządzenia spięte są ze sobą za pomocą Wi-Fi, a to nie zawsze musi działać tak jak należy. Niemniej jednak w obecnych czasach działające Wi-Fi w domu to standard, na który mogą sobie pozwolić praktycznie wszyscy. Wtedy wydanie dodatkowych 50 dolarów na podstawowe składniki systemu Belkina nie stanowi dużego obciążenia dla kieszeni, a może niejednokrotnie uratować nas przed płaceniem wysokich rachunków czy katastrofy w postaci pożaru.

REKLAMA

Co jeszcze warto wyróżnić przy działaniu całego systemu? Otóż, jeżeli jesteśmy bardzo leniwi, cały system możemy zoptymalizować na tyle, by kawa czekała na nas zaraz po wstaniu z łóżka, a światło wyłączało się samodzielnie po wyjściu z domu. Dodatkowo w ramach potrzeb, możemy dokupić czujniki ruchu, które przydadzą się np. do automatycznego włączania światła w momencie, w którym wejdziemy do pokoju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA