REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Onet o krok przed konkurencją - wprowadza nowe, ładniejsze produkty mobilne

24.02.2012
18:09
Onet o krok przed konkurencją – wprowadza nowe, ładniejsze produkty mobilne
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejszą niezwykle ważną informacją dla świata mobilnego jest to, że Onet idąc z duchem czasu i wzrastającą popularnością urządzeń mobilnych udostępnił nową wersje strony głównej swojego portalu dostosowaną do smartfonów i tabletów. Jeszcze ważniejszą informacją jest jednak to, że osoby odpowiedzialne za portal przejrzały na oczy i robią milowy krok w kierunku tego, aby Onet był najnowocześniejszych i najładniejszym portalem informacyjnym w Polsce.

Już nie raz na łamach Spiders Web zachwaliśmy aplikacje mobilne Onetu – teraz nie pozostaje nam nic innego jak po raz kolejny ukłonić się przed nowościami, jakie zaprezentował dziś portal, wdrożone zgodnie z zaplanowaną i rozpoczętą kilka miesięcy temu strategią o nazwie “Mobile First”, czyli zmiany wyglądu i funkcjonalności Onetu na urządzeniach przenośnych. Nowościami w mobile są również aplikacja internetowa „Pogoda” oraz forum dyskusyjne.

Nowa wersja mobilnego Onetu prezentuje się podobnie jak mobilne aplikacje na Androida, iOS i Windows Phone. Strona wygląda przejrzyście, informacje podane są w jasny i czytelny sposób. Od góry widzimy menu, analogicznej do wersji webowej portalu. Następnie widzimy menu i dalej już tylko i wyłącznie treść podzieloną na kategorie, linki do tekstów przyozdobione zdjęciami, oraz slider z polecanymi artykułami. Na samym dole strony mamy możliwość wyszukiwania artykułów na Allegro, ewentualnie możemy wyszukać interesujące nas treści w wersji mobilnej poprzez wyszukiwarkę Google.

Jedyne czego brakuje wersji mobilnej to możliwość wybrania treści kategorii, które nas najbardziej interesuje. Ale nie ma tego złego, ponieważ w aplikacjach mobilnych taka funkcja istnieje, a wersja mobilna portalu służy tak naprawdę do szybkiego i sprawnego przeglądania treści. Mniej istotne jest tutaj dopasowanie treści do własnych potrzeb.

Kwestia wyświetlania poszczególnych artykułów rozwiązana została równie sprawnie, jak strony głównej. Duże nagłówki, tekst przedstawiony za pomocą czytelnej czcionki i link do forum dyskusyjnego. Ten ostatni element to również nowość i trzeba przyznać, że został wdrożony w bardzo przyzwoity sposób. Przeglądanie komentarze, dodawanie własnych i kwestia nawigacji pomiędzy komentarzami i treścią artykułów zostało rozwiązane w bardzo przyjazny sposób.

Inna ciekawostką wprowadzoną w wersji mobilnej Onetu jest wprowadzenie możliwości przeglądania Pogody bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji. Serwis pogody automatycznie wykrywa naszą lokalizację i podaje wszelkie niezbędne informacje na temat pogody w formie czytelnych infografik i niewielkiej ilości tekstu. Co ważne, działa równie szybko jaka cała strona mobilna, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na ściąganie różnych aktualizacji etc.
Wszystkie wprowadzone zmiany wprowadzają Onet na kolejny poziom i trzeba przyznać, że cały ekosystem portalu wizualnie prezentuje się coraz lepiej. Owszem, istnieją strony w ramach portalowych struktur wymagające liftingu, ale prawdopodobnie to tylko kwestia czasu nim wszystkie z nich będą prezentowały ten sam wysoki poziom jak strona główna i wersja mobilna Onetu.

Ponad 2,5miliona unikalnych użytkowników korzystających co miesiąć z wersji mobilnej portalu powinna być zadowolona z produktu jaki serwuje im najpopularniejszy polski portal.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA