REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rusza Top Dollar Mobile – platforma do skupowania telefonów online

15.12.2011
15:22
Rusza Top Dollar Mobile – platforma do skupowania telefonów online
REKLAMA
REKLAMA

W sieci można kupić prawie wszystko. Pytanie czy wszystko można też sprzedać? Za pośrednictwem Allegro na pewno tak, ale co w sytuacji gdy jesteśmy w posiadaniu przedmiotu, którego nikt nie chce mieć? Co wtedy gdy np. chcemy pozbyć się starego, nieużywanego telefonu. Rozwiązaniem naszego problemu może być projekt o nazwie topdollarmobile.pl.

Czymże jest ten schowany pod enigmatyczną nazwą serwis? To polska wersja systemu skupu używanych telefonów. Sprzedaż telefonów za pośrednictwem strony jest bardzo prosta. Aby poznać cenę konkretnego modelu, wystarczy skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki. Po wypełnieniu formularza sprzedaży i zalogowaniu się etap online transakcji zostaje zakończony. Następnie na adres korespondencyjny osoby, która chce sprzedać telefon, wysłany zostaje specjalny fonpack (zawierający m.in. opłaconą kopertę zwrotną). W przypadku sprzedaży większej ilości telefonów lub droższych modeli Top Dollar Mobile zapewnia kuriera. Po weryfikacji urządzenia przez sztab techniczny, w ciągu 7 dni przekazuje należność za telefon.

Top Dollar Mobile skupuje także telefony uszkodzone, które zwykle nie są przyjmowane w komisach. Cena za uszkodzony aparat podana jest zaraz obok ceny za telefon działający.

Dążymy do tego, aby każdy w jak najkrótszym czasie mógł sprzedać swój telefon. Mamy doświadczenie w działaniu tego mechanizmu na rynkach Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Tam Top Dollar Mobile cieszy się dużym zaufaniem wśród internautów. Teraz przyszedł czas na Polskę. Wielomiesięczne badania rynku oraz doświadczenie wyniesione z nadzorowania projektu za granicą daje nam podstawy do optymistycznego startu w polskim internecie – tłumaczy Bartosz Skoczylas, dyrektor zarządzający rozwojem projektu w naszym kraju.

Czy to się opłaca?

Twórcom serwisu na pewno tak. Jeżeli spojrzeć na kwoty oferowane za różne modele telefonów i porównać je ze średnią wartością podobnych modeli na Allegro to różnica w cenie jest drastyczna. Prawdopodobnie te osoby, które zdecydują się na sprzedaż swojego telefonu za pośrednictwem platformy topdollarmobile są mocno zdesperowane, by pozbyć się ciążącego im gadżetu. Ani oferowane kwoty za telefony nie są atrakcyjne, ani sama platforma nie daje użytkownikom wiele więcej możliwości od tego czym może uraczyć Allegro.

Co dzieje się z odkupionymi telefonami?

Po otrzymaniu przesyłki dokonujemy jej weryfikacji, by jak najszybciej przelać pieniądze za telefon. Następnie telefony wysyłane są do naszych fabryk, gdzie są odnawiane i przygotowywane do funkcjonowania na rynku wtórnym. Tym sposobem mogą korzystać z nich po zdecydowanie obniżonych kosztach mieszkańcy krajów rozwijających się w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. W Top Dollar Mobile odbieramy również poważnie uszkodzone telefony oraz stare modele, które nie mają już żadnej wartości rynkowej i przekazujemy je do profesjonalnych firm zajmujących się recyklingiem – dodaje Bartosz Skoczylas.

Mając na uwadze, że Afryka jest najszybciej rozwijającym się rynkiem telefonii komórkowej to cały projekt wydaje się mieć duże szanse powodzenia również w naszym kraju.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA