REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To się musiało stać. Portal Futbolowo.pl w grupie Gazeta.pl

25.11.2011
16:05
REKLAMA
REKLAMA

Synergię pomiędzy Futbolowo.pl a Agorą dało się zauważyć od dłuższego czasu. Sport.pl wchodzący w struktury Gazeta.pl promował serwis za pośrednictwem mniejszych lub większych banerów reklamowych. Teraz współpraca pomiędzy Dawidem a Goliatem weszła na zupełnie inny poziom. Agora S.A. została większościowym udziałowcem spółki „Sport4People” Sp. z o. o., który jest właścicielem Futbolowo.pl .

„Zakończyliśmy negocjacje z właścicielami spółki „Sport4People” – Rafałem Hanem i Grzegorzem Czechowiczem – i podpisaliśmy umowy, w wyniku których Agora została posiadaczem większościowego pakietu udziałów w „Sport4People” – poinformował Zbigniew Bąk, wiceprezes zarządu Agory S.A.

Futbolowo.pl należy do czołówki polskich witryn o tematyce sportowej. To portal społecznościowy stworzony dla kibiców, piłkarzy i osób związanych z klubami piłki nożnej w Polsce, w szczególności z klubami amatorskimi. Umożliwia zakładanie stron klubów piłkarskich i publikowanie w nich informacji, tabel rozgrywek i zdjęć. Obecnie w portalu zarejestrowanych jest blisko 370 tysięcy użytkowników oraz założonych jest ponad 19 tysięcy stron klubów piłkarskich.

Futbolowo.pl to jedyny szybko rozwijający się sportowy portal społecznościowy w Polsce – we wrześniu 2011 r. portal odnotował 37,6 miliona odsłon użytkowników. Młoda grupa odbiorców portalu oraz jego społecznościowy charakter dobrze uzupełniają portfolio serwisów sportowych Agory. Naszym wspólnym zadaniem będzie dalszy rozwój portalu i wykorzystanie jego potencjału biznesowego – powiedział Tomasz Józefacki, członek zarządu Agory nadzorujący segment Internet spółki.

Agora S.A. stała się posiadaczem pakietu 51,67% udziałów spółki „Sport4People” Sp. z o. o. w wyniku zakupu części udziałów od właścicieli spółki oraz objęcia nowych udziałów. Wartość transakcji nie jest istotna biorąc pod uwagę skalę działalności Agory S.A.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA