REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie żyje Krzysztof Golonka, prezes Xevin Investments - jeden z pionierów polskiego internetu

31.10.2011
16:30
REKLAMA
REKLAMA

Wspominając takich ludzi jak Krzysztof Golonka chciałoby się napisać “niech żyję nam sto lat”. Niestety, wczoraj wieczorem świat obiegła informacja, że jeden z prężniej działających na internetowym rynku biznesmenów nie żyje. Miał 39 lat i dziesiątki udanych inwestycji na swoim koncie.

Od 1997 roku zawodowo związany z rynkiem reklamy internetowej. Był zaangażowany w rozwój platformy e-commerce Zakupy.com. W latach – 2000-2007- był Prezes Zarządu największej polskiej sieci reklamowej Ad.net SA. W latach 2001-2006 Dyrektorem Zarządzającym CR Media Consulting SA, gdzie odpowiadał za bieżącą działalność firmy oraz rozwój projektów internetowych.

Był współzałożycielem Forum Polskiego Internetu Komercyjnego, które z jego inicjatywy uzyskało status polskiego oddziału światowej organizacji Internet Advertising Bureau (IAB Polska). W 2001 roku objął na rok funkcję członka Zarządu wspomnianego stowarzyszenia. Prawie 4 lata, od 1997 roku, zajmował stanowisko Dyrektora Biura Reklamy Internetowej w firmie CR Media Sp. z o.o.

Był pionierem polskiego rynku reklamy internetowej; autorem wielu specjalistycznych publikacji poświęconych komercyjnemu wykorzystaniu Internetu, w tym pierwszego w Polsce podręcznika planowania kampanii reklamowych w Internecie. Ukończył studia na kierunku Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz uzyskał dyplom Executive MBA na Université du Québec w Montrealu. Czas wolny poświęcał na swoje pasję, którymi były podróże i motoryzacja.

Jako prezes Xevin Invesments wspólnie z Markiem Rusieckim i Gwidonem Humieniukiem wspierał merytorycznie i kapitałowo takie projekty jak FilesTube.pl, Grono.net, Cuppon.pl, GameTrade.pl, sieć reklamową Ad-Vice, iSecure, agencje Autentika i Cube Group czy spółkę Red Sky.

Był również jurorem pierwszej edycji programu Dragon’s Den.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA