REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przed WWDC: z Jobsem lub bez Jobsa

08.06.2009
12:04
REKLAMA
REKLAMA

Już dziś w San Francisco chyba najważniejsze wydarzenie w Apple w tym roku. Dokładnie o 19:00 naszego czasu na scenę World Wide Developers’ Conference wyjdzie Phil Schiller (?) i poprowadzi keynote. Czy będą niespodzianki?

Są dwie możliwości: albo keynote na WWDC 2009 będzie dokładnie tym, co zapowiedziało Apple w informacji prasowej – prezentacją dwóch nowych platform: Mac OS X Snow Leopard oraz iPhone 3.0, albo tym, co z coraz większą intensywnością donoszą wszystkie bez wyjątku portale i serwisy makowe oraz poważne, biznesowe media – powrotem na PRowy piedestał Steve’a Jobsa, który triumfalnie zaprezentuje nowego iPhone’a.

Doniesienia „insiderów” są sprzeczne. Jedni mówią, że Jobs będzie w poniedziałek na sali w San Francisco, drudzy, że Apple zorganizuje jeszcze jedno wydarzenie medialne na przełomie czerwca i lipca, gdzie pojawią się i nowy iPhone i nowonarodzony Steve Jobs. Jedno jest pewne – setki tysięcy (jak nie milionów) par oczu będą patrzeć na to, co dziś będzie się działo na WWDC. To wielki handicap dla Apple i ewentualnie dla Steve’a Jobsa. Jeśli z jego zdrowiem już wszystko w porządku (co donoszą „insiderzy”, którym udało się go widzieć), Jobs może być asem w rękawie Apple. Jeśli miałby do pokazania nowego iPhone’a, to po spektakularnym debiucie Palma Pre nie zostanie śladu. Jeśli miałby do pokazania finalną wersję Snow Leoparda, to atencja medialna na długo przeniesie się z coraz bliższej premiery Windows 7 na nowy Mac OS X. Ma więc Steve Jobs sporo do ugrania dla Apple.

Są jednak dwie możliwości: albo keynote na WWDC 2009 będzie dokładnie tym, co zapowiedziało Apple w informacji prasowej…., albo… no właśnie.

Relacje „na żywo” w Polsce poprowadzą: AppleBlog, MyApple oraz blog iPodInfo. Na Spider’s Web znajdziecie komentarze po wydarzeniu. Zapraszam tu i tam.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA