menu
Najnowsze
Tech
Najnowsze
MediaMarkt
Allegro
Orange
Plus
Ekologia
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Sztuczna inteligencja (AI)
Gry
Social media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Operatorzy
Bezpieczeństwo
Na topie
Bizblog
Praca IT
Blog
Najnowsze
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Biznes
Energetyka
Praca
Zakupy
Pieniądze
Prawo
Poradniki
Transport
Zdrowie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Twórcy
Autoblog
Najnowsze
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
MediaMarkt
Huawei
iPhone
Apple po 4 kwartale: skoro jest tak dobrze..
Skoro jest tak dobrze?, to czemu potrzebny był rzadko odwiedzający konferencje finansowe Steve Jobs. Skoro jest tak dobrze? , to czemu wkrótce po ogłoszeniu wyników wycena Apple'a spadła o prawie 6%. W zachwytach nad kolejnym rekordowym kwartałem Apple'a trzeba zauważyć jedno, no może dwa niepokojące zjawiska, które dotyczą kluczowych pozycji w portfolio Apple'a. Mówiąc bez ogródek - sprzedaż iPada rozczarowała, podobnie jak - mimo solidnego wzrostu - sprzedaż Maków. Co również istotne, znacząco spadła marża firmy. Mimo to, Apple ponownie dowiódł, że jest na najlepszej drodze do światowej dominacji. Wczoraj złamał kolejną barierę - zarabia już więcej niż IBM i niewiele mniej od Microsoftu.
Technologie
19.10.2010 09:05
AppStore, Android Market, Samsung Apps, Sklep Ovi ? liczby vs jakość
Często w sieci spotykam się z porównaniem sklepów producentów telefonów a właściwie systemów operacyjnych. Większość osób ogranicza się do porównywania wyłącznie ilości aplikacji i na tej podstawie oceniają dany ekosystem. Wg. mnie jest to nie tylko krzywdzące dla danej platformy ale również wprowadzające w błąd potencjalnych klientów.
Technologie
17.10.2010 20:12
Lew czyli co
Jeśli zza loga rzeczywiście wygląda lew i nowy system operacyjny Apple'a rzeczywiście będzie nazywał się Mac OS X 10.7 Lion, to można domniemywać, że będzie on czymś zupełnie nowym. Ot tak Apple nie zrywałby swojej tradycji nazywania kolejnych odsłon OS X od kolejnych odmian tygrysa.
Technologie
13.10.2010 21:12
Intel z gwiazdką na tablety
Raz euforia, raz tragedia - tak w ostatnich kwartałach wyglądają wyniki największego producenta procesorów komputerowych, firmy Intel. Pół roku temu było świetnie, kwartał temu fatalnie, więc teraz znowu musi być doskonale. I jest świetnie, ale z dużą gwiazdką. Ta gwiazdka to tablety i brak sukcesu Intela na tym polu.
Technologie
13.10.2010 14:53
Myli się Pan, Panie Rubin: świat potrzebuje kolejnych mobilnych platform
Sporym echem medialnym odbił się zeszłotygodniowy wywiad szefa projektu Android w Google'u, Andy'ego Rubina dla PCWorld, w którym stwierdza, że świat nie potrzebuje nowych platform mobilnych bo jest darmowy i otwarty Android. Patrząc na wczorajszy głośny debiut Windows Phone 7 od Microsoftu i obietnicę, którą niesie, należy głośno powiedzieć: myli się Pan, Panie Rubin: świat potrzebuje kolejnych mobilnych platform.
Technologie
12.10.2010 10:31
Wachlarz płatności za aplikacje mobilne - klucz do długoterminowego sukcesu
Wirtualne sklepy z oprogramowaniem na urządzenia mobilne to bez wątpienia "następna wielka rzecz w sieci". Przykład AppStore od Apple'a pokazał niewyczerpany wręcz potencjał wirtualnej mobilnej platformy dla scentralizowanych zakupów aplikacji na smartfony, odtwarzaczy multimedialnych i tablety. Dzisiaj każdy szanujący się producent mobilnego systemu operacyjnego ma swój wirtualny sklep z aplikacjami. To nie koniec, bo do odpalenia własnych appstorów przygotowują się? sieci mobilne. Wbrew pozorom, to one mają największą szansę na sukces.
Technologie
07.10.2010 10:08
Płaciłbyś za Instapaper? Pytam, bo ja nie
Instapaper to jedno z najciekawszych rozwiązań w internecie, które powstały w ostatnich latach. Proste a jednocześnie potężne - a kombinacja tych dwóch cech to podstawowy klucz do sukcesu w sieci. Sukces Instapaper już jest na tyle duży, że jego twórca Marco Arment, który jednocześnie był jednym z szefów niezwykle prężnie rozwijającej się platformy blogowej Tumblr zdecydował się poświęcić tylko jemu. Pierwszym pomysłem jest? uczynienie serwisu (chyba) płatnym.
Technologie
05.10.2010 12:26
Użytkownicy iPhone'ów pobierają 10 razy więcej aplikacji niż użytkownicy Symbiana
Uprzedził mnie niezawodny serwis Asymco w tych wyliczeniach inspirowanych spektakularnym oświadczeniem Nokii, że dziennie pobieranych jest 2,3 mln aplikacji z Ovi Store - sklepu z oprogramowaniem firm trzecich na smartfony z mobilnym systemem operacyjnym Symbian. Okazuje się, że to dość niewiele w porównaniu z tym, ile aplikacji pobierają użytkownicy iPhone'ów (i iPodów touch oraz iPadów).
Technologie
03.10.2010 20:28
Spotify w przededniu globalnego sukcesu. Kiedy w końcu zawita do Polski?
Nie wiadomo kiedy Spotify - internetowy serwis muzyczny oferujący tzw. streaming (odsłuchiwanie plików muzycznych w sieci bez możliwości pobrania i zapisania ich na własnym twardym dysku) - zadebiutuje w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że do końca roku zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych. Jeśli tak się stanie, serwis będzie miał szansę na globalny sukces. Życzę mu tego z całego serca.
Technologie
01.10.2010 14:49
MeeGo na smartfonach rozczarowuje
Kiedy niedawno spotykałem się z szefami marketingu Nokii w Polsce, obok ekscytacji najnowszym flagowym modelem N8, dało się wyczuć - szczególnie u odpowiedzialnego za marketing systemów operacyjnych Tomka Parfjanowicza - wielkie podniecenie pracą nad pisanym od zera mobilnym OS - MeeGo. Jeśli jednak filozofia tego systemu będzie w smartfonach oparta na tym, co można zobaczyć na wideo, które wyciekło do YouTube, to? nie ma zbytnio na co czekać.
Technologie
30.09.2010 09:25
Windows Phone 7 nadchodzi. Z wieloma brakami. Choć może to zalety.
Na 99% oficjalną datą premiery wielce oczekiwanego powrotu Microsoftu na rynek mobilnych systemów operacyjnych jest 11 października 2010 r. To właśnie na ten dzień Microsoft zwołał duży spęd medialny do Londynu. I pewnie wtedy oficjalnie zadebiutuje półkowa wersja Windows Phone 7 wraz z pierwszymi smartfonami. Na pierwszy rzut oka nowy mobilny OS Microsoftu wygląda na wielce wybrakowany. Jednak gdy przyjrzeć się bliżej pomysłowi na interfejs użytkownika, można zrozumieć, że braki niekoniecznie oznaczają wady.
Technologie
27.09.2010 15:07
Newsweek: Pomysł pilnie kupię
20 września w tygodniu "Newsweek Polska" opublikowano tekst, którego jestem współautorem. Drugim autorem jest Marek Rabij z Newsweeka. Swoją cegiełkę przy powstaniu tekstu miał również Michał Młynarczyk, który podsyłał cytaty przedstawicieli Nokii z Nokia World w Londynie. Poniżej treść tekstu. Zapraszamy.
Technologie
26.09.2010 10:30
Apple idzie za szeroko
'- W produkty (przyp. red. Apple'a) wierzymy, sami używamy kilku. Wobec koncernu Steve'a Jobsa zgłaszamy kilka "ale". Przede wszystkim rynek smartfonów przestaje rosnąć i wyhamowuje w okolicach 14 proc. udziału w całym rynku komórek. Smartfony pozostają niszą. I nawet jeśli nie do końca wierzymy w iPhone'a, to problem leży gdzie indziej. Apple idzie za szeroko - czytam w "Pulsie Biznesu" z 20 września, w wywiadzie z amerykańskimi sławami od zarządzania markami, Alem i Laurą Ries i się zastanawiam nad ich kondycją umysłową.
Technologie
23.09.2010 14:25
Po co operatorom system operacyjny?
Prezesi największych europejskich operatorów komórkowych spotykają się 8 października by dyskutować nad możliwością stworzenia własnego systemu operacyjnego dla smartfonów. Dlaczego?
Technologie
23.09.2010 09:10
Piraci wchodzą do iPada. Apple ich błogosławi.
Poluzowana polityka Apple'a w stosunku do tego co może, a co nie może debiutować w AppStore na urządzenia platformy iOS, skutkuje debiutem na iPadzie takich aplikacji jak odtwarzacz VLC. Ten program to raj dla piratów, którzy bez problemów będą teraz mogli odtwarzać pobierane z sieci pliki wideo w przeróżnych formatach.
Technologie
22.09.2010 09:11
20 mln gier sprzedali w AppStore
Kto taki? Gameloft. 20 mln sprzedanych gier. Czyli nie tylko pobranych, czyli nie licząc darmowych. Od 2008 r. wydali 100 gier na iPhone'a, iPoda touch i iPada.
Technologie
20.09.2010 22:53
BlackBerry wciąż bije iPhone'a
Z informacji prasowej RIM, którą otrzymaliśmy: W drugim kwartale roku fiskalnego 2011 firma Research In Motion dostarczyła na rynek 12,1 mln urządzeń ? o 45% więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku. Do dnia dzisiejszego RIM dostarczył na rynek 115 mln smartfonów BlackBerry.
Technologie
17.09.2010 14:45
Jak to jest, gdy człowiek przyzwyczai się do Maka i iPhone'a
Na temat Mac vs. PC napisano już chyba wszystko. Podobnie jak na temat iPhone vs. Nokia (kilka takich pogłębionych dyskusji także i na Spider's Web w ostatnim czasie było). Jednak mimo to, czasami doznajemy kolejnych olśnień... Wpadł wczoraj wieczorem na Spider's Web czytelnik Jakub Koncewicz i popełnił komentarz, który?. Zresztą, przeczytajcie sami; cytujemy w całości:
Technologie
17.09.2010 09:10
Nokia nie będzie ścigać się z Apple i Google
Wywiad z George Linardosem, wiceprezesem Nokii. O tym, czy Ovi Store świeci pustkami, Nokiach z Androidem, zarabianiu na darmowej nawigacji i o... pięknie Nokii.
Technologie
16.09.2010 15:37
Google uruchamia wyszukiwanie głosowe w Polsce!
Google uruchamia dziś wyszukiwanie głosowe w Polsce. Wyszukiwanie głosowe Google umożliwia użytkownikom przeszukiwanie sieci za pomocą słów wypowiadanych bezpośrednio do mikrofonu telefonu.
Technologie
15.09.2010 14:24
Previous page
1
...
139
140
141
142
143
144
...
165
Next page