menu
Najnowsze
Tech
Najnowsze
MediaMarkt
Allegro
Orange
Plus
Ekologia
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Sztuczna inteligencja (AI)
Gry
Social media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Operatorzy
Bezpieczeństwo
Na topie
Bizblog
Praca IT
Blog
Najnowsze
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Biznes
Energetyka
Praca
Zakupy
Pieniądze
Prawo
Poradniki
Transport
Zdrowie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Twórcy
Autoblog
Najnowsze
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
MediaMarkt
Huawei
iPhone
Fatalny debiut Windows Phone 7 w USA? Na werdykt trzeba poczekać
Jeśli mierzyć liczbą sprzedanych smartfonów w dniu amerykańskiej premiery Windows Phone 7, to debiut można okrasić tylko jednym stwierdzeniem - kompromitacja. Jednak zanim wszyscy pogrzebią WP7 żywcem już dzisiaj, należy spojrzeć na kontekst jego debiutu w nieco szerszym ujęciu. Także rzut oka na Windows Marketplace przynosi nieco inny obraz niż katastroficzny.
Technologie
11.11.2010 09:30
Gdzie Apple sprzedaje swoje iPhone'y i co to oznacza
Poniżej bardzo wiele mówiący wykres z podziałem na sprzedaż iPhone'ów po regionach świata. Wiele mówiący, bo zaprzeczający teorii, że iPhone to głównie Ameryka. Aż 34,4% aktualnie sprzedawanych iPhone'ów rozchodzi się w Europie i MEA (Bliski Wschód oraz Afryka).
Technologie
09.11.2010 12:19
HTC ma plan bo Android ucieka sprzed nosa
Kiedy w 2007 r. Google ogłaszał Android OS, w swoistym pakcie producentów, nazwanym Open Handset Alliance był, obok Google'a, T-Mobile, Qualcomma i Motorolii, HTC - tajwański producent smartfonów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że HTC był wtedy największym producentem smartfonów z Windows Mobile z 80% udziałem w ich globalnej sprzedaży. W ciągu tych trzech lat HTC stał się czołowym producentem smartfonów z Androidem. Nie wytrzymuje jednak konkurencji z jednej strony z Samsungiem, a z drugiej z Motorolą. Czas więc na zmiany.
Technologie
09.11.2010 09:37
Samsung będzie za rok drugim producentem smartfonów na świecie
Samsung jest przykładem, jak można zrobić dobrze to, co kompletnie nie wyszło Motoroli i Sony Ericssonowi, a niezbyt dobrze wychodzi Nokii. Żadna z tych firm nie potrafiła sprawnie wykorzystać mocnej pozycji na rynku komórek by zbudować dominację na rynku smartfonów.
Technologie
08.11.2010 14:41
Wkrótce i za czytanie blogów będzie trzeba płacić
Rupert Murdoch powoli dopina swego - każe płacić za treści prasowe online, a czytelnicy zaczynają to akceptować. Wyniki "Timesa" potwierdzają, że przejście całej branży na płatny model subskrypcji internetowych treści jest tyko kwestią czasu. Całkiem nieodległego czasu, bo inni, nienależący do Murdocha medialni giganci, zachęceni wynikami Timesa, ogłaszają podobne ruchy. Co będzie dalej, płatny dostęp do treści blogowych?
Technologie
05.11.2010 09:54
AKTUALIZACJA: Google Instant w iPhonie i na Androidach! Także w Polsce
Przez chwilę to były spekulacje, ale dosłownie przed chwilą Google potwierdził oficjalnie - wyszukiwanie Instant jest już dostępne na iPhone'ach oraz smartfonach z Androidem. To dobra wiadomość. Ta nieco zła jest taka, że mobilny Instant dostępny jest na razie tylko i wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Znając jednak tempo wprowadzania rozwiązań Instant, wkrótce oczekiwać można mobilnego Instant także i dla polskich użytkowników.
Technologie
04.11.2010 21:19
Dominacja Androida na rynku smartfonów? Przesada
Niezrównane źródło analityczne rynku mobilnego Asymco, zwraca szeregiem ciekawych wpisów uwagę na to, że system Google'a - Android nie można jeszcze nazwać liderem rynku smartfonów, czy choćby którykolwiek z jego analitycznych ujęć. Warto prześledzić te dane szczegółowo, bo wynika z nich prawdziwy stan rynku mobilnego, w przeciwieństwie do tego, co dumnie ogłaszają poszczególni dostawcy mobilnych systemów operacyjnych. Wygląda na to, że spóźniony nieco Microsoft ciągle ma wielką szansę na prawdziwy sukces.
Technologie
04.11.2010 13:31
Skyfire wyprzedana ? pierwsza w historii AppStore
Skyfire to jedna z ciekawszych przeglądarek mobilnych działających podobnie do Opery Mini. Zanim dane dotrą do użytkownika są kompresowane na serwerach producenta. Aplikację jakiś czas temu używałem na Symbianie i opisałem na Telepolis.pl.
Technologie
04.11.2010 10:10
Electronic Arts w końcu dostrzega rynek gier mobilnych. Bo musi.
Gry komputerowe to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków sprzedaży wśród wszystkich rynków technologicznych. Jednak najnowszy raport finansowy za trzeci kwartał roku rozliczeniowego jednego z głównych graczy w tej branży - Electronic Arts - nie jest zbyt optymistyczny. Przychody giganta rynku gier spadły aż o 23%, z 1,2 mld dol. do 884 mln dol. po trzecim kwartale.
Technologie
04.11.2010 08:22
Apple zrobi operatorom psikusa. Przy okazji milionom użytkowników iPhone'ów
Apple pracuje ponoć nad integracją karty SIM w przyszłych generacjach iPhone'a. Jeśli to prawda, zatrzęsie się nie tylko rynek sprowadzanych zza granicy smartfonów Apple'a, ale również przesunie się środek ciężkości na linii producent telefonu - dostawca usług mobilnych jeszcze bardziej w kierunku tego pierwszego. Byłaby to prawdziwa rewolucja.
Technologie
02.11.2010 11:04
O sukcesie Angry Birds
W świecie gier na platformy mobilne, rok 2010 przejdzie do historii. To bez wątpienia szczególny okres dla firmy Rovio i ich bezdyskusyjnego hitu Angry Birds. Rovio udało się osiągnąć to, o czym od lat marzy wiele podobnych firm: odnieść światowy sukces, zarobić duże pieniądze, i znaleźć się na językach mediów. Osiągnięcie fińskiej firmy jest naprawdę imponujące. Od dnia premiery, grę Angry Birds pobrano aż 10 milionów razy, zaś wersja darmowa ściągnięta została - bagatela - 13 milionów razy. Prezes firmy Mikael Hed ma powody do zadowolenia i optymistycznie informuje, że wynik nie jest ostateczny. Większość osób, które pobrało darmową wersję gry, w krótkim czasie zdecyduje się na zakup pełnej wersji.
Technologie
01.11.2010 11:30
Paweł Nowak o Woblink - rynek wart (w teorii) miliony
W AppStore pojawiła się właśnie kolejna polska produkcja - aplikacja do czytania książek na urządzeniach Apple'a - Woblink. Wśród jej autorów pojawia się Chwilami, firma człowieka-orkiestry Pawła Nowaka, którego spytaliśmy o to jak to się stało, że zaangażował się w ten projekt. Przy okazji również o to, czy da się wyżyć z polskiego AppStore.
Technologie
01.11.2010 09:00
Newsweek: Marketing 3.0
25 października tygodnik "Newsweek Polska" opublikował mój tekst pt. "Marketing 3.0". Zapraszam do zapoznania się z jego treścią na Spider's Web.
Technologie
31.10.2010 09:15
Złap Taxi - przydatna aplikacja na iPhone'a, Androida, Javę oraz Bada
Dostajemy sporo wszelakiej maści informacji prasowych, także od producentów mniej lub bardziej udanych aplikacji na urządzenia mobilne. Dlatego nie wszystkie publikujemy? Dzisiaj akurat dostaliśmy informację o bardzo ciekawej aplikacji Złap Taxi. Z chęcią o niej napiszemy.
Technologie
28.10.2010 20:25
W 2011 r. powinna się skończyć era kiepskich połączeń głosowych
Kiedy w końcu wejdzie w powszechne użycie zapowiadana od lat technologia 4G w formacie LTE, skończą się problemy nie tylko z prędkościnapotą mobilnego internetu, ale również znacznie poprawi się jakość samych połączeń głosowych. Wygląda na to, że w 2011 r. nastąpi w końcu wielce oczekiwane przyspieszenie inwestycji w 4G w Polsce, a telekomy powinny zaoferować 4G w technologii LTE w największych aglomeracjach miejskich.
Technologie
28.10.2010 14:11
Jednak ktoś używa Opery Mini na iPhone
Jaki jest najpopularniejszy telefon wśród użytkowników Opery Mini w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoszech? Pewnie jakaś tania Nokia... Otóż nie - iPhone. Czyli jednak nie chodziło tylko o PRową szopkę.
Technologie
28.10.2010 08:10
LG Swift 7 z Windows Phone 7: recenzja Spider's Web (WIDEO, ZDJĘCIA)
LG Swift 7 testuję od dwóch tygodni. W pierwszym tygodniu był moim głównym smartfonem, po tym jak przełożyłem do niego główną kartę SIM z iPhone'a. Zrobiłem to głównie po to, aby sprawdzić, czy nowy mobilny system operacyjny Windows Phone 7 mógłby zastąpić mi mój ulubiony iOS. Odpowiedzi jestem pewien - mógłby, choć w pełni jeszcze nie teraz. Mimo to, nie waham się powiedzieć: Windows Phone 7 to najlepsza rzecz w świecie mobilnym od 2007 r. i debiutu iPhone OS.
Technologie
25.10.2010 09:30
Nokia N8: recenzja Spider's Web
Nokię N8 testowałem przez dwa tygodnie. Nie przez cały czas, nie zdecydowałem się w końcu (choć obiecywałem, wiem) na przerzucenie głównej karty SIM z iPhone'a do Nokii N8, ale praktycznie codziennie godzinę lub dwie z nowym flagowym modelem Symbiana ^3 spędziłem (choć dużo dłużej wtedy, kiedy testowałem baterię). Muszę nadmienić - co wielu z Was wie - że od 2007 r. jestem wiernym fanem iPhone'a, którego znam od podszewki. To z pewnością ukierunkowuje moje postrzeganie N8.
Technologie
22.10.2010 10:25
Powrót Apple'a do Maka raczej skromny.
Dość skromny był powrót do Maka podczas dzisiejszej konferencji Apple'a - Back to the Mac. Nie oszukujmy się - Mac, jakiego znamy powoli przechodzi do lamusa. To przejście przyspieszy debiut nowej wersji systemu operacyjnego Mac OS X Lion w połowie 2011 r. To wtedy mobilny system operacyjny Apple'a iOS nadgryzie "starego" Maka po raz pierwszy.
Technologie
20.10.2010 21:36
Steve Jobs radykalnie o Google'u
Steve Jobs przychodzi na konferencje finansowe Apple'a, kiedy sytuacja finansowa jest w jakimś stopniu nadzwyczajna, albo gdy ma coś niezwykle ważnego do powiedzenia, coś, co nie może czekać. Po co był wczoraj? By wygłosić bezprecedensowy atak na Google'a? Mógł przecież napisać kolejny otwarty list, jak wcześniej o DRM, czy Flashu. Steve był wczoraj z tematem zastępczym, bo iPad nie sprzedał się aż tak dobrze jak oczekiwano.
Technologie
19.10.2010 10:48
Previous page
1
...
138
139
140
141
142
143
...
165
Next page