Tech

Dzięki Orange zobaczysz Euro za darmo na smartfonach i tabletach

Tylko dni dzielą nas od największej imprezy sportowej w historii naszego kraju. Zapewne wielu z Was ma dość tego całego piłkoszału, a inni nie mogą się doczekać pierwszego gwizdka sędziego po godzinie 18 w najbliższy piątek. Najważniejsze jednak, że wraz z Euro wiele dzieje się w świecie technologii i telewizji w naszym kraju. Dopiero co informowaliśmy o starcie TVP 1 i 2 w wysokiej rozdzielczości, a dziś spieszymy donieść, że abonenci Orange będą mogli zobaczyć Euro na smartfonach, tabletach oraz komputerach.

Telewizja Tu i Tam to usługa Orange, która rozwijana jest od początku maja. Początkowo była dostępna jedynie przez stronę internetową oraz aplikację dla telefonów z Androidem. Użytkownicy Symbian mogą korzystać ze strony WAP, natomiast posiadacze iOS właśnie otrzymali dostęp do aplikacji. Usługa ta zapewnia dostęp do oferty VOD jak i pakietu kanałów telewizyjnych. Podczas Euro użytkownicy tego serwisu otrzymają także dostęp do wszystkich meczów.

Co ważne, każdy kto posiada aktywne konto na stronie internetowej Orange będzie miał dostęp do transmisji z Euro. Wystarczy więc być abonentem telefonii stacjonarnej, by móc oglądać mecze także na tablecie lub innym urządzeniu. Dopiero od sierpnia usługa transmisji telewizyjnych będzie płatna 15 złotych miesięcznie.

My właśnie przetestowaliśmy aplikację Tu i Tam w wersji na iPada. Pierwsze uruchomienie nie było zbyt zachęcające, bo ciąg komend na ekranie tabletu nie oznacza nic dobrego. Po restarcie aplikacji było trochę lepiej. Jedynym błędem był… brak regulaminu. Miejmy nadzieje, że nie ma tam nic o przekazaniu nerki, ponieważ zaakceptowałem puste okno regulaminu. Dalej aplikacja wygląda znacznie lepiej. Dostęp do 30 tytułów filmowych i to dość interesujących+ możliwość oglądania na żywo kanałów, przede wszystkim informacyjnych, zarówno TVN24, TVN CNBC, jak i zagranicznych. To dobre rozwiązanie szczególnie dla ludzi zainteresowanych najważniejszymi wydarzeniami biznesowymi i politycznymi z całego świata.

Jakość obrazu jest stosunkowo dobra, opóźnienie w stosunku do satelity to jakieś 20-30 sekund, więc podczas Euro zapewne nie ujrzymy jako pierwsi gola naszej reprezentacji, jednak to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie będą mogli oglądać Euro w domowym zaciszu, lub w knajpie ze znajomymi. Co również ważne – nie musi być to łącze Orange.

Pojawienie się aplikacji Orange na urządzenia z iOS zbieżne jest z startem TV Mobilnej od Cyfrowego Polsatu. Abonament za tę telewizję będzie wynosił 19,90 zł. Nie będzie ona wymagała od użytkownika połączenia internetowego, tylko dodatkowego zewnętrznego urządzenia podłączanego do urządzeń mobilnych. W dodatku zasięg będzie ograniczony tylko do kilkunastu miejsc na terenie całego kraju. Na tle tego rozwiązania, aplikacja Orange prezentuje się świetnie.

Minusem jednak jest fakt, że to Orange udostępnia sygnał telewizyjny na urządzenia mobilne i komputery. Szkoda, że nie robi tego bezpośrednio Telewizja Polska, wtedy oglądanie meczu byłoby niezależne od posiadanego operatora.

Zobaczymy jak to rozwiązanie sprawdzi się podczas Euro.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst