REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Orange będzie Tu i Tam, czyli kolejna oferta telewizji mobilnej

17.04.2012
11:08
Orange będzie Tu i Tam, czyli kolejna oferta telewizji mobilnej
REKLAMA
REKLAMA

Orange jako kolejna firma z branży telekomunikacyjnej dołącza do walki o klientów pragnących oglądać telewizję w każdym miejscu. Już w pierwszym spocie reklamowym po rebrandingu TP na Orange promowany jest multiscreen. Na konkretną ofertę od Orange trzeba będzie jednak poczekać, „Telewizja Tu i Tam” wystartuje w maju i przez pierwsze trzy miesiące będzie dostępna za darmo. Nie wiadomo czy dla wszystkich, czy tylko dla nowych klientów – ale tak to już niestety bywa u operatorów.

Czym ma być nowa usługa? Przede wszystkim dostępem do 20 kanałów telewizyjnych on-line oraz serwisu VOD. Podobną ofertę Orange już ma w tej chwili i w pakiecie można znaleźć przede wszystkim kanały z grupy TVN. Usługa zapewne doczeka się odświeżonej dedykowanej aplikacji na urządzenia z Androidem, być może także aplikacji dla iOS i innych platform.

Jednocześnie taka oferta telewizji mobilnej przez sieć wydaje się być bardzo atrakcyjną alternatywą dla TV Mobilnej od Cyfrowego Polsatu. Prawdopodobnie oferta Orange będzie oferowana za stałą opłata, a związane z nią zużycie danych nie będzie wliczane do pakietów internetowych. To znacznie lepsze niż dodatkowe urządzenie wymagane przy odbiorze telewizji Cyfrowego Polsatu. Oczywiście to tylko pokazuje, że oferta CP to raczej jedynie pretekst do wprowadzenia kolejnego multipleksu, a nie zaoferowania poważnej oferty mobilnej.

Co ciekawe nazwa usługi Orange na myśl nasuwa oczywiście hasło promujące TVN w obecnym sezonie, czyli „TVN i tu, i tu”, które też oczywiście ma sygnalizować dostęp do treści stacji zarówno na telewizorze jak i w sieci, co zawarte jest także w spocie promocyjnym. Orange będzie miał Tu i Tam, Netia oferuje natomiast Telewizję Osobistą. Te wszystkie nazwy bardzo dobrze ilustrują to, co chcą zapferować operatorzy.
Oferta Orange co ważne nie ogranicza się jednie do oferty streamingu telewizji i oferuje też serwis VOD. To właśnie ta druga opcja wydaje się najsensowniejsza przy korzystaniu z urządzeń mobilnych. Telewizja w komórce na żywo jest interesująca jedynie w przypadku kanałów informacyjnych oraz relacji sportowych. Nawet w przypadku kanałów premium ciekawszym rozwiązaniem jest VOD, co widać na przykładzie HBO GO.

Kilka ekranów w ramach jednej usługi nie jest już pieśnią przyszłości. Telewizja przestała się już w jakikolwiek sposób wiązać jedynie z ekranem telewizora. Telewizja także przestała być już jedynie kanałami telewizyjnymi z określoną ramówką od rana do wieczora. Dobrze, że ta rewolucja nie ominęła Polski. Jesteśmy jednymi z liderów jeśli chodzi o korzystanie z Smart TV, mamy także szeroką gamę serwisów VOD od Polskich nadawców.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA