REKLAMA

N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance - teraz również na Androida

04.06.2012 19.35
N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance – teraz również na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Rzadko mamy do czynienia z mobilnymi grami, które wzbudzają praktycznie same pozytywne emocje. Dopracowana grafika, animacje oraz rozbudowana fabuła i tryb multiplayer to to, co tygryski lubią najbardziej. Jeżeli dodamy do tego tony sprzętu, a wszystko okrasimy licznymi efektami specjalnymi, powstanie naprawdę grywalny tytuł, który zatrzyma przed ekranami smartonów i tabletów rzeszę geeków.

Przed premierą trzeciej części przygód Kala Wardina wiele osób zastanawiało się, czy gra ponownie wciągnie nas na długie godziny. Osobiście zainstalowałem NOVA 3 z małym opóźnieniem, ale od wczorajszego popołudnia spędzam każdą wolną chwilę ze smartfonem w ręce. Już teraz mogę powiedzieć, że Gameloft wykonał kawał dobrej roboty i z chęcią przybliżę Wam najnowsze dziecko tej firmy.

NOVA 3 to nadal klasyczny FPS osadzony w świecie science fiction. Szczerze przyznam, że nie bardzo już pamiętam wcześniejszą wersję gry, którą męczyłem dobry rok temu. Sterowanie NOVA 3 zostało rozwiązane w bardzo wygodny i przemyślany sposób. Oprócz klasycznych kontrolerów odpowiadających za kierowanie postacią i kamerą, możemy również w łatwy sposób przełączać typy uzbrojenia, miotać granatami oraz używać nadprzyrodzonych mocy rodem z Gwiezdnych Wojen.

Tryb single player składa się z 10 map, których stopień trudności rośnie z każdym poziomem. Już po kilkunastu automatycznych zapisach doceniłem ich obecność. Niektóre zadania są naprawdę wymagające i czasem trzeba się nieźle nabiegać po mapie zanim obierzemy dobrą pozycję strzelecką. Rozbudowana fabuła sprawi, że nasz Kal będzie obsługiwał zarówno pistolety, karabiny maszynowe jak i snajperskie. Wcielając się w postać głównego bohatera zasiądziemy również za sterami potężnego mecha czy ciężarówki.

Doznania wizualne są tu na bardzo wysokim poziomie. Tekstury postaci jak i otoczenia cieszą oko nawet przy dłuższym graniu. Jednak na uwagę zasługuje również oprawa muzyczna oraz świetnie wykonane scenki z dialogami. Odtwarzając wszystkie te materiały z pewnością złapiecie klimat NOVA 3!

http://youtu.be/UZIcFNBiadc

Tryb multiplayer pozwala na rozgrywkę zarówno online, jak i ze znajomymi znajdującymi się w zasięgu sieci WiFi. Dzięki tej opcji, nawet po przejściu wszystkich poziomów dla jednego gracza, NOVA 3 będzie zapewniała doskonałą rozrywkę i zabawę z przyjaciółmi.

Gra dostępna jest oczywiście na urządzenia działające pod kontrolą systemu Apple iOS i zakupicie ją w App Store za około 35zł. Na Androida NOVA 3 jest dostępna dopiero od kilku dni i pobierzecie ją z sklepu Google Play za niecałe 23zł.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA