Podpis "Wysłano z telefonu" to przejaw lenistwa, a nie współczesny savoir-vivre
Wysyłanie e-maili z podpisami “wysłano z takiego a takiego urządzenia” powinno zniknąć. Nie zgadzam się z Pawłem Okopieniem, że dobrze byłoby, gdyby weszło w kanon netykiety. Raz, że netykieta już dawno umarła i nie ma powodu by ją wskrzeszać, a dwa, że w czasach, gdy e-maile zastępują SMS-y naprawdę mało kogo obchodzi, czy wiadomość wysłałeś z iPada, smartfona z Androidem, laptopa czy lodówki z podłączeniem do sieci. Jeśli stoisz w korku i nie masz czasu na stworzenie pełniejszej odpowiedzi, to zamiast sugerować coś podpisem napisz krótką odpowiedź i zaopatrz ją dopiskiem “nie mam teraz czasu, więcej napiszę później” lub czymś w podobnym stylu.

REKLAMA