REKLAMA

GTA 6 na ostatniej prostej. Pracownicy otrzymali poważne wezwanie

GTA 6 na początku 2025 roku? Właśnie się dowiedzieliśmy, że Rockstar ogłosił mobilizację pracowników. Premiera najbardziej wyczekiwanej gry od lat może nastąpić szybciej, niż myśleliśmy.

29.02.2024 19.08
GTA VI na ostatniej prostej
REKLAMA

Rockstar w ubiegłym roku wstrząsnął całym internetem, gdy 5 grudnia opublikował pierwszy zwiastun szóstej odsłony Grand Theft Auto po latach ciszy, która została chwilowo przerwana przez największy wyciek w historii gier, gdy hakerzy upublicznili materiały z wczesnej wersji deweloperskiej tytułu.

REKLAMA

Ale zwiastun GTA 6 przykrył tę kontrowersję, gdyż przez prawie trzy miesiące na YouTubie wygenerował ponad 178 milionów wyświetleń. Ten kończył się ważną zapowiedzią: gra ma wyjść już w 2025 r. W styczniu, czy bardziej w okresie wigilijnym? Jeszcze nie wiemy, ale nowy raport Bloomberga sprawił, że fani zaczęli już odliczać miesiące do premiery.

Prace nad GTA 6 "na ostatniej prostej"

Rockstar Games, studio należące do Take-Two Interactive, ogłosiło, że od kwietnia pracownicy będą zobowiązani do powrotu do biur na pięć dni w tygodniu. Decyzja ta wiąże się z finalną fazą prac nad długo wyczekiwaną grą Grand Theft Auto VI.

Jak przekazał Jason Schreier, w mailu do pracowników przesłanym w środę, Jenn Kolbe, Szefowa Wydawnictwa w Rockstar, poinformowała, że decyzja została podjęta ze względów produkcyjnych i bezpieczeństwa. Firma zmagała się z kilkoma incydentami dot. bezpieczeństwa, w tym z masowym wyciekiem wczesnych nagrań z Grand Theft Auto VI oraz wyciekiem pierwszego zwiastuna. Kolbe napisała, że firma dostrzegła także "namacalne korzyści" płynące z pracy w biurze.

Dokonanie tych zmian teraz umożliwi nam dostarczenie kolejnego Grand Theft Auto na poziomie jakości i wykończenia, którego wymaga, wraz z harmonogramem wydawniczym, który odpowiada skali i ambicjom gry

- napisała Jenn Kolbe.

Jeżeli to oznacza, że GTA VI miałoby trafić do graczy w 2025 r. - to byłaby świetna informacja. Co prawda, poprzednia odsłona, spóźniła się nieco, bo GTA 5 wyszło we wrześniu 2013 r., zamiast w marcu tego samego roku, ale to było jedyne opóźnienie piątej, rewolucyjnej odsłony. GTA 6 natomiast opóźniło się o przeszło rok. Winne temu miały być "problemy z technologią".

Przeczytaj więcej nowych grach na Spider's Web:

REKLAMA

Po zdradzeniu informacji przez Schreiera, fani już zaczynają snuć teorie, że GTA 6 może trafić na nasze konsole już na początku następnego roku. Historycznie, tytuły z głównej linii GTA wychodziły na wiosnę lub na jesieni. I to może się wydarzyć - ale trzeba poczekać na oficjalną zapowiedź prosto od Rockstara lub Take-Two.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA