REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy Z Flip 6 dostanie ważne ulepszenie. Ta zmiana wpłynie na czas pracy

Nowe doniesienia sugerują, że tegoroczny klapkowy składany smartfon Samsunga będzie jeszcze lepszy niż poprzednik. Galaxy Z Flip 6 ma mieć większy akumulator, a to świetna wiadomość.

30.01.2024
20:54
samsung-galaxy-z-flip-5-100
REKLAMA

Pojemność baterii w smartfonach ma ogromne znaczenie. Łącząc duży akumulator z energooszczędnym procesorem możemy liczyć na długie działanie sprzętu bez potrzeby częstego podłączania telefonu do gniazdka. Samsung w tym roku w Galaxy S24 i Galaxy S24+ powiększył akumulatory i jak się okazuje, tą samą drogą pójdzie w składanym smartfonie z klapką. Dzięki większej baterii smartfon stanie się jeszcze lepszy.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Flip 6 z większą baterią. Większa bateria to i dłuższy czas pracy urządzenia

Obecny Samsung Galaxy Z Flip 5 ma na pokładzie akumulator o pojemności typowej 3700 mAh. Ta wartość towarzyszyła jeszcze wcześniejszej generacji Galaxy Z Flip 4, natomiast w tym roku Samsung najwyraźniej zdecyduje się na ulepszenia w tym aspekcie. Portal Galaxy Club odkrył, że nadchodzący Samsung Galaxy Z Flip 6 ma mieć dwie baterie o znamionowej (minimalnej) pojemności 1097 mAh i 2790 mAh, co w połączeniu daje 3887 mAh.

Jako że podstawowy Galaxy S24 również otrzymał zmiany w akumulatorze, to ten model będzie służył nam jako punkt odniesienia: podstawowa tegoroczna galaktyka ma na pokładzie baterię o typowej pojemności 4000 mAh, natomiast pojemność znamionowa to 3880 mAh. 3880 mAh jest bardzo bliskie wartości 3887 mAh z nadchodzącego Galaxy Z Flipa 6 i jest duże prawdopodobieństwo, że nowy Z Flip zaoferuje baterię o typowej pojemności 4000 mAh.

Zupełnie jak kompaktowy Samsung Galaxy S24. Taki Galaxy Z Flip 5 również ma dwie baterie (jedna na górnej stronie, druga na dolnej) o pojemności znamionowej 971 mAh i 2620 mAh, które dają typową wartość 3700 mAh. Dodatkowe 300 mAh pojemności baterii może nie wydawać się dużą różnicą, natomiast w praktyce może całkiem dużo zmienić.

Wyższa pojemność powinna mieć pozytywny wpływ na działanie smartfona. Dodatkowe 300 mAh powinno sprawić, że urządzenie będzie "wykręcało" dłuższe czasy pracy na ekranie w porównaniu do swojego bezpośredniego poprzednika. Nie wiadomo, czy podobna zmiana szykuje się w Galaxy Z Foldzie 6, natomiast w tamtym roku wyciekły informacje, że Z Fold 6 ma otrzymać ekrany o większych przekątnych i innych proporcjach. Taki ruch może wpłynąć na większe pojemności baterii.

Kiedy premiera Samsunga Galaxy Z Flip 6?

Jako że premiera Samsunga Galaxy S24 już za nami (dzisiaj kończy się okres przedsprzedaży), to teraz na kolejne sztandarowe smartfony koreańskiego producenta przyjdzie nam czekać do drugiej połowy 2024. Najprawdopodobniej smartfony zostaną pokazane w wakacje, tak jak to było w ubiegłym roku (seria Galaxy Z Flip i Fold 5 miała premierę pod koniec lipca 2023 r.).

Zarówno Samsung Galaxy Z Flip 6, jak i Z Fold 6 powinny od wyciągnięcia z pudełka oferować funkcje AI, które początkowo będą dostępne dla serii S24. Jest też szansa, że składane telefony otrzymają specjalne opcje AI dostosowane do składanych ekranów.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA