REKLAMA

OnePlus 11 Concept - telefon gamingowy chłodzony cieczą. OnePlus patrzy na graczy

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najpoważniejszych problemów w gamingowych smartfonach jest system chłodzenia. Wysoka temperatura jest wrogiem wydajności, więc producenci mają twardy orzech do zgryzienia, żeby w małym urządzeniu zmieścić wydajne chłodzenie. Wtedy cały na zimno wchodzi OnePlus 11 Concept.

27.02.2023 12.37
oneplus 11 concept
REKLAMA

Nasz wysłannik na targi Mobile World Congress w Barcelonie - Piotr Grabiec, miał już w rękach smartfon OnePlus 11 Concept, dzięki czemu możemy napisać, że wygląda dokładnie tak jak na grafikach prasowych.

Ale to nie wygląd w tym urządzeniu jest najważniejszy. Układ chłodzenia o Active CryoFlux to najwydajniejszy system chłodzenia urządzeń mobilnych. W testach laboratoryjnych udało się za jego pomocą obniżyć temperaturę smartfona o 2,1 stopnia Celsjusza, co przełożyło się na kilka klatek na sekundę więcej w trakcie gry.

REKLAMA

Aktywne chłodzenie ma również wpływ na czas ładowania smartfona, ale umówmy się - czas krótszy o 30 - 45 s lepszy to kwestia pomijalna prazy kilkunastu minutach ładowania. W grach obniżona temperatura ma znacznie większe znaczenie.

Jak działa OnePlus 11 Concept z technologią Active CryoFlux?

To technologia chłodzenia cieczą, którą znamy z komputerów stacjonarnych. W środku smartfona producent zmieścił ceramiczną mikropompę, która wprawia w ruch ciecz chłodzącą, która płynie w malutkich rurkach, które umieszczono pomiędzy górną i dolną membraną.

Dzięki miniaturyzacji smartfon nie jest znacznie grubszy i cięższy niż regularny model. Tył urządzenia jest częściowo przezroczysty, dzięki czemu można oglądać jak ciecz chłodzi smartfon. Mikrorurki z płynem koloru niebieskiego dają nowe możliwości w zakresie designu, bo oprócz funkcji chłodzącej, ma również funkcję estetyczną.

REKLAMA
OnePlus 11 Concept w ręku Piotra Grabca

Niestety na razie sam smartfon jest pokazem technologii, OnePlus nie zdradza planów, co do wprowadzenia jej w seryjnych urządzeniach.

Czuję jednak w kościach, że już niedługo zobaczymy gamingowy telefon OnePlusa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA