REKLAMA

Jak zmienić hasło na Facebooku w telefonie i na komputerze? Instrukcja krok po kroku

Zmiana hasła na Facebooku nie jest trudna, wystarczy kilka kliknięć lub tapnięć. Jak to zrobić w telefonie i na komputerze? Oto nasza instrukcja krok po kroku. Z naszym poradnikiem zmiana hasła na FB pójdzie gładko.

11.12.2021 14.00
Facebook Feed
REKLAMA

Współcześnie Facebook jest jednym z miejsc, gdzie przeciętny użytkownik powinien posiadać silne hasło, ale przede wszystkim powinien wiedzieć, jak je w razie potrzeby zmienić.

REKLAMA

Hasło jest nie tylko ciągiem znaków, zapewniającym dostęp do konta, ale przede wszystkim zabezpieczeniem twojego konta przed niepowołanymi osobami. Dla wielu system logowań za pomocą hasła jest uciążliwością: zbyt proste hasła są zbyt ryzykowne, natomiast zbyt skomplikowane - łatwe do zapomnienia.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak zmienić hasło na Facebooku w telefonie?

Zmiana hasła na Facebooku na telefonie to prosty proces, ukryty za kilkoma dotknięciami ekranu:

 1. Dotknij ikonę twojego zdjęcia profilowego w prawej, górnej części ekranu
 2. Przesuń menu w dół i dotknij "Ustawienia i prywatność"
 3. Z wyświetlonych opcji wybierz "Ustawienia"
 4. W ustawieniach przesuń ekran w dół i wybierz opcję "Bezpieczeństwo i logowanie"
 5. Spośród dostępnych opcji dotknij "Zmień hasło"
 6. Uzupełnij wymagane informacje - aktualne hasło, nowe hasło oraz powtórz nowe hasło - i zatwierdź przyciskiem "Zaktualizuj hasło"

Zmienić hasło na FB można na więcej sposobów - do opcji aktualizacji hasła można dojść np. poprzez "Prywatność - skróty" lub używając wbudowanej w ustawienia wyszukiwarki. Jednakże manualna droga poprzez Ustawienia pozostaje ta sama niezależnie od wersji aplikacji mobilnej.

Jak zmienić hasło na Facebooku na telefonie?

Jak zmienić hasło na Facebooku na komputerze?

Zważywszy na to, jak ważnym jest posiadanie aktualnego, silnego hasła na FB, opcja jego zmiany na komputerze również jest dostępna za pomocą kilku kliknięć:

 1. Po zalogowaniu się na komputerową wersję Facebooka, kliknij strzałkę w prawym, górnym rogu ekranu
 2. Następnie z menu wybierz opcję "Ustawienia i prywatność", a potem "Ustawienia"
 3. W sekcji ustawień przejdź do lewego panelu bocznego i wybierz opcję "Bezpieczeństwo i logowanie"
 4. W trzeciej sekcji "Logowanie", która znajduje się na środku ekranu kliknij "Zmień hasło"

  Facebook poprosi cię o wypełnienie trzech pól: bieżące - twoje obecne hasło, nowe - nowe hasło oraz wprowadź ponownie nowe - powtórzenie nowego hasła w celu weryfikacji.
 5. Jeżeli wszystkie trzy pola zostaną wypełnione poprawnie, Facebook podświetli na niebiesko przycisk "Zapisz zmiany"

W razie potrzeby, po poprawnej zmianie hasła możesz skorzystać z opcji "Sprawdź inne urządzenia", aby sprawdzić inne aktywne sesje - urządzenia na których Facebook wykrył twoją aktywność oraz poprosić o wylogowanie ze wszystkich urządzeń.

Jak zmienić HASŁO na Facebooku? Zmiana hasła na fb?

Zmiana hasła na FB, gdy nie znasz obecnego hasła

Może się zdarzyć tak, że w czasie, gdy jesteś zalogowany na FB, zorientujesz się, że nie pamiętasz swojego hasła i będziesz chciał je zmienić. Facebook daje taką możliwość, lecz wymaga ona dostępu do przynajmniej jednego adresu email powiązanego z kontem.

Przejdź do Ustawień, a następnie z sekcji Bezpieczeństwo i logowanie wybierz "Zmiana hasła". Pod polami przeznaczonymi na dane niezbędne do zmiany hasła kliknij "Nie pamiętasz hasła?". Spowoduje to wysłanie kodu na adres email powiązany z twoim kontem Facebook. Przepisz kod znajdujący się w wiadomości email, a następnie ustaw nowe hasło.

Kiedy zmienić hasło na Facebooka?

Wydawać by się mogło, że zmiana hasła do Facebooka to rzecz, którą powinno się robić tylko w przypadkach zapomnienia poprzedniego hasła lub włamania na konto. Jednakże nic bardziej mylnego - istnieje więcej sytuacji kiedy powinieneś zastanowić się nad zmianą hasła na FB:

 • nie korzystasz z menedżera haseł (np. tego wbudowanego w Google Chrome) i używasz tradycyjnie wymyślonego hasła np. topola123
 • używasz tego samego hasła na Facebooku i innych serwisach
 • dochodzi do wycieku haseł - zwłaszcza w przypadku kiedy posiadasz tendencję do używania jednego hasła w wielu miejscach
 • podejmujesz się zarządzania grupą lub stroną
 • rośnie twoja grupa kontaktów na Facebooku - dodanie nowych znajomych, zaangażowanie się w interakcje na większych grupach, zmiana pracy lub miejsca zamieszkania

Oczywiście sama zmiana hasła na FB to nie wszystko - musi to być też silne hasło, które uniemożliwi niepożądanym jednostkom dostęp do konta lub co gorsza, przejęcie konta. Gdyż, jak donoszą cyklicznie tworzone raporty, nadal mamy problem z powtarzalnością i siłą haseł, i to nie tylko na Facebooku.

REKLAMA

Jak zmienić hasło na Facebooku w telefonie i na komputerze? Podsumowanie

Zmiana hasła na Facebooku to jedna z podstawowych funkcji, którą każdy świadomy użytkownik powinien znać. Wie to także Facebook udostępniając nam ją zarówno w wersji komputerowej jak i mobilnej serwisu. Resetowanie hasła FB nie jest skomplikowane i wymaga jedynie kilku ruchów palca. Czuwanie zarówno nad aktualnością, jak i siłą hasła pomaga nie tylko chronić konto, ale i oszczędza wiele nerwów. Zmienić hasło na Facebooku jest niezwykle prosto, ale odzyskanie konta może już nie być takie łatwe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA