REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Wysoka jakość nie musi oznaczać absurdalnej ceny. Sony kusi dwoma nowymi zestawami słuchawek

Sony WF-C500 mają ambicję być słuchawkami true wireless o najlepszej relacji możliwości do ceny. Z kolei WH-XB910N nie tak wiele odbiegają od moich ulubionych WH-1000XM – a są przy tym istotnie tańsze.

01.10.2021
20:04
Sony niedrogie bezprzewodowe słuchawki WH-C500 WH-XB910N
REKLAMA

Miałem niedawno przyjemność uczestniczyć w konferencji Sony, na której firma zaprezentowała swoje nowe słuchawki. Nie ukrywam, bardzo lubię sprzęt tej firmy i zawsze podczas zakupów zaczynam przeglądanie ofert waśnie od Sony, które uważam za lidera w segmencie konsumenckiego audio.

REKLAMA

Tym razem jednak spotkanie dotyczyło produktów dla nieco mniej wymagających klientów. Którzy w zamian za niewielkie kompromisy są chętni zaoszczędzić pieniądze.

Sony WF-C500 – słuchawki typu true wireless w wyjątkowej cenie.

 class="wp-image-1879131"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki true wireless Sony WF-C500

WF-C500 to kolejny klon niezwykle modnych AirPods. Są to więc słuchawki douszne, które nie są nawzajem połączone ze sobą przewodem czy pałąkiem. Wszystko odbywa się za pośrednictwem standardu Bluetooth.

 class="wp-image-1879134"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki true wireless Sony WF-C500

Jedno, co można powiedzieć o WF-C500, to fakt, że brzmią zaskakująco dobrze. Zdecydowanie nie są liderem w kategorii wszystkich słuchawek prawdziwie bezprzewodowych, ale słuchając na nich kilka losowo wybranych utworów podczas konferencji byłem pod wrażeniem tego, jak te maleństwa przenoszą niskie tony.

 class="wp-image-1879137"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki true wireless Sony WF-C500

Słuchawki te są też wyposażone w mechanizm DSEE, czyli autorski algorytm Sony do rekonstrukcji szczegółów dźwięku poddanemu kompresji (zjawisko powszechne w usługach streamingowych). Mechanizm można wyłączyć, ale w innych słuchawkach – tych jeszcze nie testowaliśmy – działa bardzo dobrze. Do przechowywania i ładowania WF-C500 służy cylindryczne etui. Słuchawki mogą pracować na akumulatorze do 10 godz. Po umieszczeniu ich w etui, pełniącym również rolę powerbanka, czas ten można wydłużyć do 20 godz. 10 min ładowania, według danych Sony, zapewnia kolejną godzinę słuchania.

 class="wp-image-1879140"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki true wireless Sony WF-C500

WF-C500 będą działać sprawnie zarówno z Androidem, jak i z iOS-em. Integrują się z Asystentem Google, Siri i Alexą. Są też wodoodporne (certyfikat IPX4).

Cena: 350 zł.

Sony WH-XB910N – słuchawki dla wymagających mocnego dźwięku, ale bez niepotrzebnych bajerów.

 class="wp-image-1879143"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki Sony WH-XB910N

WH-XB910N sprawiają znakomite pierwsze wrażenie. Podkreślam – warunki do testów w warunkach konferencji prasowej są dalekie od idealnych – jednak krótki czas z nimi spędzony pozostawił mnie pod wrażeniem. Mocny, ale nie inwazyjny bas w połączeniu z klarownością wysokich tonów i miłą głębią – spodziewałbym się takiego brzmienia w słuchawkach wyższej klasy.

 class="wp-image-1879146"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki Sony WH-XB910N

WH-XB910N mają też bardzo skutecznie działający mechanizm ANC – co akurat mogłem sprawdzić. Sony chwali się też, że ponoć są świetne do rozmów głosowych za sprawą macierzy mikrofonów o wyszukanej nazwie Precise Voice Pickup. Tak jak wyżej wspomniane budsy, równieżi XB910N są wyposażone w mechanizm DSEE.

 class="wp-image-1879149"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki Sony WH-XB910N

Słuchawki WH-XB910N mogą pracować bez ładowania nawet przez 30 godzin. 10-minutowe ładowanie za pomocą opcjonalnego zasilacza sieciowego ma zapewnić kolejne 4,5 godz. odsłuchu.

WH-XB910N mogą też być sparowane z dwoma urządzeniami jednocześnie (aktywne urządzenie zmienia się jednym wciśnięciem przycisku). Zaawansowane sterowanie (play, pauza, głośność, przewijanie) odbywa się na wygodnym panelu dotykowym na nauszniku – z praktyki z podobnymi słuchawkami Sony zakładam, że nie jest on wrażliwy na przypadkowe gesty i jest dość precyzyjny.

 class="wp-image-1879152"
Niedrogie bezprzewodowe słuchawki Sony WH-XB910N
REKLAMA

Podobnie jak WF-C500, również i ten model w pełni integruje się z asystentami Google’a, Apple’a i Amazonu. Są też zgodne z wygodnymi systemami parowania Google Fast Pair i Microsoft Swift Pair. Obsługują też autorski format dźwięku od Sony o nazwie 360 Reality Audio, choć polski klient znajdzie ten format tylko w dwóch usługach: Tidal i Deezer.

Cena: 900 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA