REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rozlicz PIT, bo za chwilę będzie za późno. Oto aplikacje i strony, które będą potrzebne

Termin rozliczenia PIT-ów mija 30 kwietnia. Aplikacja banku, Profil Zaufany czy mObywatel sprawiają, że cały proces jest prosty i niemalże automatyczny. Na zapominalskich rozliczających PIT-37 i PIT-38 kara nie czeka, ale i tak warto do swoich zeznań zajrzeć. 

28.04.2021
7:08
rozliczenie podatku
REKLAMA

Na początku kwietnia rząd poinformował, że „w tegorocznej akcji składania zeznań PIT podatnicy złożyli dotychczas ponad 9,4 mln zeznań” - 91 proc. z nich drogą elektroniczną. Nie dziwi to z dwóch powodów. Po pierwsze, trwa pandemia, więc wizyt w urzędach lepiej unikać. 

REKLAMA

Po drugie - i najważniejsze - rozliczenie PIT-ów w sieci jest wygodne jak nigdy. Można też liczyć na szybki zwrot pieniędzy. 

- Urzędy skarbowe dbają o to, by zwrot podatku szybko trafiał na konto podatnika. Dzięki wprowadzonym przez nas rozwiązaniom, podatnicy składający PIT elektronicznie, mogą otrzymać zwrot podatku już po kilku dniach od złożenia zeznania  – mówi Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Mogę potwierdzić, że to działa. Zwrot podatku otrzymałem w mniej niż dobę. 

PIT rozlicza się za pośrednictwem platformy Urzędu Skarbowego, gdzie dostępna jest usługa Twój e-PIT. To właśnie tam znajdziemy PIT-37 i PIT-38. Dokumenty są już tam gotowe, dzięki czemu nawet nie zaglądając na stronę, PIT zostanie przesłany i rozliczony. 

Dlaczego warto rozliczyć PIT? Żeby nie przepadły ulgi. 

Każdy, kto jednak sam sprawdzi przygotowane deklaracje, będzie mógł dopisać przysługujące mu ulgi i przekazać 1 proc. podatku. 

Rządowa strona przypomina, że zalogować możemy się:

REKLAMA
  1. przez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną (czyli login.gov.pl)
  2. danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów)
  3. Aplikacją mObywatel

Rząd zachęca szczególnie do pierwszej i trzeciej opcji, przypominając, że “w mObywatelu nie tylko znajdziecie swojego e-PITa, ale dzięki aplikacji szybko i wygodnie zalogujecie się do e-Urzędu Skarbowego, w którym znajdziecie swoje rozliczenie roczne”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA