Sprzęt  /  News

Jeśli kupisz ten telewizor, zrobimy z tobą wywiad. Konkurencja nawet nie ma się jak zwinąć

Picture of the author

LG spróbuje sprzedawać swoje rolowane telewizory z linii Signature OLED R również w Europie. Polska cena nowego modelu zwala z nóg.

LG OLED TV R, a właściwie LG Signature OLED R, to bardzo nietypowy telewizor 4K, który oglądaliśmy na żywo już dwa lata temu podczas targów CES 2019 w Las Vegas. Urządzenie, gdy jest wyłączone, przypomina zwykłą szafkę RTV, ale wystarczy je aktywować i dzieje się magia: specjalny mechanizm przypominający roletę okienną zaczyna rozwijać elastyczny wyświetlacz, który powoli wysuwa się z mebla do góry.

Dzisiaj co prawda już nieco oswoiliśmy się ze składanymi w połowie smartfonami pokroju Galaxy Folda i nowej Motoroli RAZR, a efektu wow obecnego podczas pierwszych prezentacji już nie ma. Jednak tne model nadal wygląda jak wyjęty żywcem z filmu science fiction. Zwijanie i rozwijanie 65-calowego ekranu trwa około 10 sekund, a jak to się sprawuje w praktyce, będą mogli się niedługo przekonać wszyscy chętni na starym kontynencie.

LG Signature OLED R1 trafił właśnie do sprzedaży na całym świecie.

Urządzenie najpierw oferowane było w Korei, a teraz trafiło do 15 europejskich krajów jak Anglia, Belgia, Francja, Niemcy i Włochy. I to trafiło w wersji wzbogaconej m.in. o port HDMI 2.1 i system webOS 6.0, którą oznaczono LG Signature OLED R1. Niestety zabrakło natomiast wsparcia VRR. Oczywiście trzeba liczyć się z zaporową ceną, która wynosi w naszym przypadku bagatela… 430 tys. zł.

Telewizor pojawił się w ofercie polskiego sklepu Media Expert pod nazwą kodową LG OLED 65R19LA, ale nie wróżę mu przesadnego sukcesu sprzedażowego w kraju nad Wisłą, zwłaszcza w dobie pandemii. W dodatku na dostawę sprzętu trzeba czekać w tym przypadku aż 120 dni i nie zdziwię się, jeśli nie znajdzie się ani jeden chętny na zakupy.

Ciekawi mnie zresztą, ile tego typu telewizorów LG już wyprodukował i ile z nich nadal wala się po magazynach firmy. Albo zostały rozdane menedżerom wyższego szczebla lub partnerom w ramach prezentu. Wedle ostatnich szacunków do tej pory producent sprzedał na swoim macierzystym rynku zaledwie… 10 sztuk.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst