REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wczoraj zamówiłem, dziś dostałem. Tak wygląda dostawa w Amazon.pl. Ile to kosztuje?

Kilka minut przed rozpoczęciem pracy nad tym tekstem do moich drzwi zapukał kurier, który wręczył mi karton z charakterystycznym logo w kształcie uśmiechu. Oznacza to, że już mogę z pozycji klienta wypowiedzieć się na temat jakości obsługi polskiej wersji Amazona.

03.03.2021
20:07
Wczoraj zamówiłem, dziś dostałem. Tak wygląda dostawa w Amazon.pl. Ile to kosztuje?
REKLAMA

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

REKLAMA

Start polskiej wersji Amazona poruszył cały lokalny rynek e-commerce. Z jednej strony mamy tu do czynienia z globalnym graczem o ogromnej sile przebicia, z drugiej zaś jego start można uznać za rozczarowujący. Mimo to postanowiłem zrobić tam zakupy, by ocenić jakość obsługi i podejście do klienta.

Zdecydowałem się na ten prosty test z prostego powodu.

Amazon na całym świecie słynie z niezwykle prokonsumenckiej postawy. Sam miałem okazję kilkukrotnie się o tym przekonać, gdy kilka lat temu towary pochodzące z brytyjskich czy niemieckich magazynów Amazona docierały do mnie szybciej niż te kupowane w polskich sklepach. Jednak najbardziej zaskoczyła mnie amerykańska wersja sklepu, która na miejsce uszkodzonego Kindle’a… po prostu wysłała mi drugi egzemplarz. U nas nawet do dziś jest to nie do pomyślenia!

Na szczęście czasy się zmieniły, a najwięksi gracze na rynku e-commerce doskonale przygotowali się na wejście globalnego giganta. Najlepszym przykładem jest tu Allegro, które oferuje swoim klientom usługę Allegro Smart! z darmowymi dostawami i potrafi dostarczać klientom towary z centralnego magazynu już po kilku godzinach. Przekonałem się o tym dosłownie kilka dni temu, gdy rano zamówiłem tabletki do zmywarki, a już kilka godzin później trzymałem je w rękach. A za ich dostawę nie zapłaciłem ani grosza!

W przypadku polskiego Amazona jest niemal tak samo dobrze.

Swoje zakupy na Amazonie zrobiłem 2.03.2021 r. o godzinie 14:24. Początkowo chciałem zakupić wyłącznie komplet akcesoriów do Roomby i7+ kosztujący 99,99 zł, ale okazało się, że Amazon oferuje darmową wysyłkę od wysokości zamówienia powyżej 100 zł. Z tego powodu zdecydowałem się dokupić jeszcze dodatkowe worki do tego samego odkurzacza. Oznacza to, że wartość mojego zamówienia wyniosła 167,07 zł, a ja zakwalifikowałem się do darmowej dostawy. W przypadku Allegro Smart! progi dla darmowej wysyłki wynoszą 40 zł (przesyłka do punktu lub paczkomatu) albo 80 zł (przesyłka kurierska), jednak tu nie musiałem płacić żadnego abonamentu. Coś za coś.

 class="wp-image-1616852"

O godzinie 17:20 dowiedziałem się, że moje zamówienie zostało wysłane. Amazon na swojej stronie pokazywał, że paczka dotrze do mnie dopiero w czwartek 04.03.2021 r. Kurier był jednak dla mnie bardziej łaskawy i dostarczył mi przesyłkę już w środę 03.03.2021 r. przed godziną 16:00. Oznacza to, że jej dostawa zajęła mniej niż dobę. W tym momencie zastanawiam się, czy gdybym zamówił swoje towary rano, otrzymałbym je jeszcze tego samego dnia jak na Allegro? Będę musiał to sprawdzić w niedalekiej przyszłości.

 class="wp-image-1616849"

Do samej paczki nie mam większych zastrzeżeń.

Karton był estetycznie zaklejony taśmą i niewiele większy od znajdujących się wewnątrz przedmiotów. W kartonie znalazłem pudełko i worek zawierające oba elementy zamówienia. Nie były one dodatkowo zabezpieczone, ale nie uważam tego za wadę, bo zamówione towary nie były delikatne i nie wymagały dodatkowej ochrony.

 class="wp-image-1616855"
REKLAMA

Mogę powiedzieć, że polski Amazon zrealizował moje pierwsze zamówienie w sposób wzorowy. Przesyłkę otrzymałem w nieco ponad dobę od zamówienia i sporo poniżej deklarowanego czasu. Jednak czy polska konkurencja może bać się Amazona? Raczej nie, ponieważ polski rynek e-commerce od jakiegoś czasu stoi na bardzo wysokim poziomie, a czas dostarczenia produktów często należy liczyć nie w dniach, ale w godzinach.

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

Pulub ten tekst na Facebooku. Dzięki!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA