REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dzisiaj wieczorem ważny pokaz PlayStation 5! Oglądaj go z nami na żywo, czekając na ceny i datę premiery

Już dzisiaj o 22:00 rozpocznie się PlayStation 5 Showcase. Chociaż Sony nie zdradziło żadnych szczegółów dotyczących prezentacji, wszyscy czekamy na cenę i datę premiery nowych konsol.

16.09.2020
18:52
Ważny pokaz PlayStation 5 - oglądaj na żywo
REKLAMA

PlayStation Showcase rozpocznie się o 22:00 polskiego czasu. Pokaz będzie można zobaczyć na żywo, korzystając z poniższego odtwarzacza wideo. Prezentacja ma trwać około 40 minut. Nie wiemy jednak, co dokładnie zobaczymy podczas streamu, ponieważ Sony trzyma wszystkie informacje dotyczące dzisiejszego wydarzenia w ścisłej tajemnicy.

REKLAMA

PlayStation 5 Showcase - czego możemy się spodziewać?

Najbardziej oczywisty trop to poinformowanie o cenie oraz dacie premiery nowych konsol. Przeciek z europejskiej sieci sklepów RTV AGD sugeruje, że za PlayStation 5 bez napędu optycznego zapłacimy 399 euro, z kolei cena platformy z czytnikiem Blu-ray Ultra HD to 499 euro. Dzisiaj najprawdopodobniej zweryfikujemy te doniesienia.

Jeśli najtańsze PS5 nabędziemy w dniu premiery za około 1800 zł, będzie to gigantyczny problem dla Microsoftu. Cena miała być przewagą Xboksa, zdobytą dzięki droższemu w produkcji haptycznemu kontrolerowi DualSense oraz niezwykle kosztownemu dyskowi SSD w PS5. Gdy ta przewaga znika, Microsoft może przegrać w bezpośrednim starciu. Stąd ciekawa ucieczka do przodu, w postaci niezwykle atrakcyjnego cenowo Xboksa Series S. Również pozbawionego napędu.

 class="wp-image-1425401"

„Przynajmniej jedna wielka zapowiedź“.

Dzisiejsza konferencja będzie także dobrą okazją do potwierdzenia katalogu gier startowych. Fani liczą, że położą ręce na Demon’s Souls, nowym Spider-Manie, Gran Turismo 7 i kolejnym Ratchet & Clank już w dniu premiery. Byłby to niezły zbiór tytułów premierowych, zwłaszcza zestawiając go z wybrakowaną kolekcją gier na wyłączność dla nowych Xboksów.

REKLAMA

Jednocześnie w kuluarach mówi się o przynajmniej jednej głośnej zapowiedzi, jaka będzie miała dzisiaj miejsce. W Internecie spekuluje się na temat zupełnie nowego Final Fantasy, z czasową bądź całkowitą wyłącznością dla platform Sony. Sam chciałbym z kolei zobaczyć jak wygląda i jak działa nowy system operacyjny, a także jakie możliwości oferuje PS5 poza tymi związanymi z graniem.

Do zobaczenia dzisiaj o 22:00!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA