REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Hyrule Warriors: Age of Calamity to nowa gra w uniwersum The Legends of Zelda

Nintendo zapowiedziało właśnie kolejną grę osadzoną w uniwersum The Legend of Zelda o tytule Hyrule Warriors: Age of Calamity, która jest osadzona fabularnie na 100 lat przed Breath of the Wild.

The Legend of Zelda Switch Hyrule Warriors Age of Calamity
REKLAMA

Na zapowiedziany już dawno temu sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild jeszcze trochę poczekamy, ale na osłodę dostaniemy od Nintendo inny tytuł rozgrywający się w tym samym uniwersum. Gra o tytule Hyrule Warriors: Age of Calamity otrzymała właśnie niespodziewanie zwiastun.

REKLAMA

Hyrule Warriors: Age of Calamity zabierze nas do tytułowej krainy na sto lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dzięki temu będziemy mogli poznać historię stojącą za Kataklizmem, który spadł na ten fantastyczny świat za sprawą Ganona.

Hyrule Warriors: Age of Calamity oficjalnie

Jak wskazuje tytuł, nowa gra nie będzie pełnoprawnym prequelem The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a bardziej spin-offem. Opowiadana historia będzie co prawda uzupełniać luki fabularne z tej odsłony, ale pod względem mechaniki Hyrule Warriors: Age of Calamity będzie zbliżone do innych gier z serii Warriors osadzonych w uniwersach The Legend of Zelda oraz Fire Emblem.

Zadaniem graczy w Hyrule Warriors: Age of Calamity będzie poprowadzenie nie jednego bohatera, a całej armii, by wzięła ona udział w starciu z Ganonem i jego poplecznikami. W grze pojawią się jako grywalne jednostki takie postaci jak Link, Zelda oraz inni bohaterowie z regionu Hyrule. Do ich dyspozycji oddane zostaną potężne bronie, magiczne runy itp.

Co jeszcze wiemy Hyrule Warriors: Age of Calamity?

REKLAMA

W grze oprócz segmentów akcji pojawią się cutscenki z nagranymi dialogami, środowiskowe zagadki do rozwiązania, system progresji pozwalający na odblokowywanie broni i umiejętności oraz system craftingu. Nie zabraknie też sklepów oraz możliwości skorzystania z tabletu Sheikah Slate.

Nintendo zapowiedziało przy tym, że w Hyrule Warriors: Age of Calamity będzie można zabrać w dwie osoby przy jednym Switchu. Nowa gra będzie wspierać lokalny tryb co-op. Co zaś ciekawe, na tę produkcję nie będziemy musieli wcale długo czekać, gdyż premiera gry zaplanowana została na 20 listopada 2020 r.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA