REKLAMA

Koniec tanich gierek z Ukrainy. Steam nie pozwala już na zakupy w innych regionach

Jak kupić tanio grę na Steamie? Metodą na cwaniaka wystarczy zmieniać region sklepu aż do momentu, w którym trafimy na ograniczoną do danego kraju promocję. Od teraz to już nie będzie takie proste.

30.07.2020 17.35
Zmiana regionu na Steam znacznie trudniejsza. Koniec tanich gier
REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że ten sam produkt na różnych rynkach może być sprzedawany w różnej cenie. Nie inaczej jest na Steamie, gdzie wydawcy gier niejednokrotnie korygują ceny tak, żeby bardziej odpowiadały sile nabywczej graczy z danego kraju. Bywają też promocje i wyprzedaże ograniczone tylko do jednego regionu.

REKLAMA

Do tej pory jednak dało się cwaniakować i wykorzystać system. Zmiana regionu w ustawieniach konta Steam jest banalnie prosta. Kilka klików, darmowy VPN i już mamy ceny nie dla Polski, a – na przykład – dla Ukrainy. Być może znacznie niższe.

Steam nakłada blokady regionalne. Nie można już łatwo kupować gier z innych regionów.

REKLAMA

Sama możliwość łatwej zmiany regionu konta pozostaje nietknięta. To, co właśnie się zmieniło, to obowiązek płatności środkiem płatniczym pochodzącym z tego samego kraju co ustawiony region. Innymi słowy, jeżeli zechcemy polską kartą debetową zapłacić za grę z regionu rosyjskiego, to ta operacja się nie powiedzie – będziemy musieli skorzystać z karty wydanej przez rosyjski bank. Przy czym Rosja to tylko przykład, tyczy się to wszystkich krajów.

Z jednej strony to dobrze, że Steam załatał lukę, której nadużywali jego użytkownicy. Teraz bez wątpienia jest bardziej uczciwie. Trudno jednak w pełni szczerze się z tego cieszyć – może to i cwaniactwo, ale każdy oszczędzony grosz zawsze się przyda kiedy indziej

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA