REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

GG żyje i właśnie wprowadza abonament. To nie żart - będzie Gadu-Gadu bez reklam

GG (wcześniej Gadu-Gadu) to legenda polskiego Internetu. Swego czasu był dominującą usługą typu IM w naszym kraju. Lata świetności ma już dawno za sobą. Ale… żyje. Co więcej, właśnie ruszyło GG na abonament.

gg gadu gadu 2019
REKLAMA
292 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Osoby urodzone w latach osiemdziesiątych i wcześniej z pewnością pamiętają dokładnie interfejs komunikatora Gadu-Gadu, podobnież jak jego koszmarne, acz charakterystyczne dźwięki powiadomień. GG to było w Polsce hitem absolutnym, nie do ruszenia przez zachodnich gigantów. W zasadzie to dopiero facebookowy Messenger ostatecznie zepchnął polską usługę na margines.

GG wbrew pozorom nie umarło. Komunikator wielokrotnie zmieniał właścicieli, żaden z nich nie zdecydował się jednak go zamknąć. Nie wiemy ilu dokładnie aktywnych użytkowników ma usługa, ale najwyraźniej na tyle dużo, by nadal się nimi interesować. I szukać alternatywnych metod na zarabianiu na nich.

GG bez reklam, ale za to na abonament.

REKLAMA

Aplikacja kliencka sieci GG w wersji na Androida wyświetla w oknie rozmowy baner reklamowy. Możemy się go jednak pozbyć za – trzeba przyznać – symboliczną opłatą. Wystarczy 1,99 zł by zniknął nam z ekranu na miesiąc. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższe obcowanie z usługą, będzie jeszcze taniej. Zadeklarowanie subskrypcji na pół roku obniży kwotę abonamentu do 1,49 zł, zaś na rok do 0,99 zł.

Nie pamiętam kiedy ostatnio włączałem GG, z pewnością było to wiele lat temu. Do dziś jednak pamiętam swój numer identyfikacyjny w tej sieci, choć samo konto już, jak swego czasu sprawdzałem, przepadło. Kto dziś używa GG? Nie mam zielonego pojęcia. Wygląda jednak na to, że komunikator w ramach swojej niszy nadal działa i ma na tyle dużo użytkowników, by móc w ogóle im oferować płatną wersję usługi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA