REKLAMA

Koniec łączenia się w ciemno. Teraz sprawdzisz szybkość sieci Wi-Fi, zanim połączysz z nią smartfona

W systemie Android właśnie pojawiła się bardzo ciekawa funkcja. Pozwala ona na sprawdzenie prędkości danej sieci Wi-Fi jeszcze przed połączeniem się z nią.

23.01.2018 13.18
iOS 10.3 wprowadza VoWiFi, czyli Wi-Fi Calling w Play i Orange na telefony iPhone
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki temu będzie można łatwo sprawdzić, czy dana sieć Wi-Fi spełnia nasze oczekiwania. Nie spodziewajcie się jednak, że Google na nasze życzenie przeprowadzi pełnoprawny speedtest. Zamiast tego powiadomi użytkownika o kategorii, do której przypisał dany hotspot.

Jak działa ocenianie sieci Wi-Fi przez Google?

Jeżeli sieć będzie „wolna”, pozwoli na dzwonienie i przesyłanie wiadomości. Jeżeli Wi-Fi będzie „OK”, wystarczy do przeglądania stron internetowych, korzystania z mediów społecznościowych oraz strumieniowania muzyki. Sieci „szybkie” oraz „bardzo szybkie” pozwolą z kolei na oglądanie filmów w przeciętnej lub wysokiej jakości. Warto tu dodać, że Google nie będzie pozwalał na sprawdzenie prędkości prywatnych sieci, by chronić prywatność jej użytkowników.

W Polsce rozwiązanie to może wydawać się niepotrzebne, ponieważ operatorzy udostępniają użytkownikom ogromne pakiety danych, a sieć LTE jest bardzo rozbudowana. Jednak w innych krajach wiele osób będzie z chęcią korzystać z nowej funkcji Androida. Zwłaszcza gdy ta trafi do większości telefonów, a nie tylko tych działających pod kontrolą najnowszego Androida 8.1 Oreo.

REKLAMA

Google wybrał ciekawy moment na uruchomienie tej funkcji.

W końcu od premiery Androida 8.1 Oreo minęło już dosyć sporo czasu. Użytkownicy mogli spodziewać się, że to właśnie duża aktualizacja systemu wprowadzi wiele nowych funkcji. Zamiast tego są one włączane stopniowo. To wbrew pozorom dobra wiadomość, ponieważ pozwala podejrzewać, że przed premierą kolejnego Androida zostanie zaprezentowanych więcej przydatnych opcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA