REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Dwie użyteczne nowości dla posiadaczy Xboksa. Sklep Microsoftu wprowadza zaawansowane filtry

Zakupy gier w Microsoft Store stały się właśnie znacznie wygodniejsze. A jeżeli grasz wspólnie ze znajomymi i jesteś zaangażowany w swój klan, klub czy gildię, to najwyższy czas zainstalować na telefonie aplikację Xbox.

Xbox One nowości grudzień
REKLAMA
201 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dział Xbox ogłosił dziś dwa istotne usprawnienia dla posiadaczy konsol Xbox One. Z jednego skorzystamy jeszcze dziś. Z drugiego tylko częściowo, bo na razie trafi wyłącznie do beta-testerów. Jedno związane jest z wygodnym przeglądaniem oferty Microsoft Store, drugie z utrzymywaniem kontaktu z naszymi wirtualnymi przyjaciółmi.

Zaawansowane filtry trafiają do Microsoft Store.

Xbox One jest już na rynku ponad trzy lata, a na dodatek obsługuje większość gier z konsoli Xbox 360 i wybrane z Xboksa pierwszej generacji. To oznacza, że katalog dostępnych pozycji w cyfrowym sklepie Microsoftu jest już bardzo bogaty w przeróżne tytuły. Dla kogoś, kto dopiero od niedawna gra na konsoli lub nie jest wielkim entuzjastą gier, to coś w rodzaju klęski urodzaju.

Powiedzmy, że interesuje nas jakaś strzelanka. Wpisujemy do wyszukiwarki słówko shooter i otrzymujemy dziesiątki – jeśli nie setki – propozycji. By dowiedzieć się, czy któraś jest warta dłuższego zainteresowania, musimy przejrzeć recenzje na Spider’s Web lub opisy w sklepie każdej gry z osobna.

Dziś jednak pojawiła się aktualizacja aplikacji Microsoft Store dla Xbox One. A właściwie, to się pojawia, bo moja konsola w momencie pisania tego tekstu jeszcze jej nie widzi. Wprowadza ona do sklepowej wyszukiwarki użyteczne filtry. Wyglądają one jak na poniższym zrzucie ekranowym:

Możemy więc zawęzić wyniki wyszukiwania na podstawie jednego bądź kilku kryteriów. Możemy szukać strzelanki dla nieletnich w cenie nie wyższej niż 80 zł. Lub gry wyścigowej z trybem multiplayer. Lub najwyżej przez graczy ocenianej gry-bijatyki. To znaczne ułatwienie przy szukaniu nowych gier do zabawy.

Komunikacja głosowa z innymi graczami będzie działać, nawet gdy wyłączymy konsolę.

Nie masz czasu na granie, a tu twoi znajomi z klubu właśnie udają się pokonać wspólnie bossa z Destiny 2? Być może masz szlaban za złe oceny w nauce, a tu właśnie twoi koledzy i koleżanki udają się na ważny mecz w Halo 5? Do tej pory mogliśmy tylko wzdychać, że nie możemy do nich dołączyć. To właśnie się zmienia.

Microsoft opublikował aktualizację mobilnej aplikacji Xbox, na razie wyłącznie w kanale testowym dla Androida i iOS-a. Będziemy mogli dołączyć do grupowego głosowego czatu, wykorzystując nasz telefon i aplikację Xbox. W dowolnym momencie. Można również dzięki tej funkcji porozmawiać  ze znajomymi z Xbox Live, nawet jeśli w danym momencie nikt w nic nie gra.

Nie jest jasne kiedy opcja ta trafi do produkcyjnej wersji aplikacji Xbox. Mając jednak w pamięci typowy harmonogram wprowadzania zmian przez Microsoft, nie powinniśmy na nią czekać dłużej niż kilka tygodni.

Microsoft umiejętnie angażuje swoich użytkowników.

REKLAMA

Dziś w Sieci pojawiły się ciekawe dane biura NPD związanego z amerykańskim rynkiem konsol. Niezmiennie to Sony sprzedaje więcej sprzętu, ale – co ciekawe – to użytkownicy konsol Xbox wydają najwięcej pieniędzy na gry, dodatki i inne płatne usługi. Innymi słowy, w Stanach Zjednoczonych sprzedaje się więcej urządzeń PlayStation, za to więcej zakupów dokonuje się w sieci Xbox Live.

I tak przy okazji, bo to zbyt mała nowinka na osobny tekst: aplikacja YouTube na Xbox One otrzymała przed paroma dniami istotne uaktualnienie. W końcu obsługuje ona filmy w 4K, filmy w 60 klatkach na sekundę oraz ruchome podglądy filmów. Nadal nie ma obsługi HDR. Przygotowuję tekst porównujący możliwości YouTube’a na wszystkich popularnych platformach, mobilnych, desktopowych i Smart TV, w którym – między innymi – sprawdzimy, czy lepiej oglądać YouTube’a na konsoli, czy też bezpośrednio z menu telewizora.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA