REKLAMA

To pasmo porażek nie chce się zakończyć. Microsoft pozwany za telefony Lumia

Windows 10 na telefony komórkowe miał podbić świat. Wszyscy wiemy jak ten pomysł wypadł w praktyce. A teraz całkiem możliwe, że Microsoftowi przyjdzie zapłacić za to dodatkowe pieniądze.

10.11.2017 10.41
Lumia 950 patenty
REKLAMA
REKLAMA

Windows Phone nawet miał pewne szanse. Przez chwilę trendy rynkowe sugerowały, że system ten będzie w stanie nawiązać skuteczną walkę z platformami Android i iOS. Z czasem okazało się, że najprawdopodobniej zadowalające wyniki sprzedaży wynikały z przywiązania konsumentów do marki Nokia, a nie z przekonania konsumentów do Windows Phone.

Porzucenie marki Nokia na rzecz microsoftowej i wyeliminowanie Windows Phone na rzecz mobilnej wersji Windows 10 zaowocowało upadkiem całej strategii Microsoftu na rynek mobilny, poważnym problemem firmy na rynku konsumenckim i problemami, jeśli chodzi o popularyzację środowiska uruchomieniowego Universal Windows Platform. Mogło być gorzej? Ano mogło.

Prawnicy Lemaire Illumination Technologies zapukali do drzwi Microsoftu. Żądają odszkodowania za naruszone patenty przez Lumie 950 i 950 XL.

Lumia 950 i 950 XL to ostatnie dwa telefony, jakie w swojej ofercie miał Microsoft. Były też sztandarowymi pozycjami w jego katalogu. Sprzedawały się marnie, a teraz jeszcze – być może - trzeba będzie do nich dopłacić.

REKLAMA

Lemaire Illumination Technologies twierdzi, że oba telefony naruszają należący do niej patent związany z lampą błyskową LED. Ów patent został przyznany firmie w 2010 r. i opisuje metodę oświetlania otoczenia za pomocą lampy LED, jej budowę i adaptację świetlną do wygenerowanego oświetlenia.

Nie jest jasne czego dokładnie domaga się LIT, dowiemy się tego z formalnej skargi, jaka zostanie złożona w sądzie rejonowym w Teksasie. Jeżeli się jednak okaże, że Microsoft faktycznie naruszył własność intelektualną LIT i nie zdoła obalić zasadności przyznania patentu, do Lumii będzie musiał dopłacić dodatkowe pieniądze…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA